RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

30 kwietnia mija termin składania deklaracji rocznych PIT za 2018 r.

Rozliczenie roczne w formie papierowej zastępuje usługa Twój e-PIT (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

Został jeszcze tydzień na rozliczenie z urzędem skarbowym. Do 30 kwietnia można rozliczyć się na stronie podatki.gov.pl za pomocą usługi Twój e-PIT.

Fiskus nas rozliczy, ale warto zweryfikować zeznanie

Od piątku dostępne będzie automatyczne rozliczenie podatku dochodowego. Na stronie internetowej administracji skarbowej mają pojawić się propozycje...

zobacz więcej

Jeżeli do 30 kwietnia podatnik nie rozliczy się z urzędem skarbowym, czyli nie zaakceptuje ani nie odrzuci przygotowanego konkretnie dla niego PIT-u oraz nie złoży w żaden inny sposób deklaracji podatkowej, np. przez e-Deklaracje lub w wersji papierowej w urzędzie skarbowym, to przygotowany PIT zostanie uznany za złożony. Będzie można go znaleźć na stronie podatki.gov.pl w zakładce „Złożone dokumenty”.

Jeżeli z PIT-u będzie wynikała nadpłata podatku, to podatnik otrzyma ją na konto bankowe, o ile urząd skarbowy będzie dysponował numerem podatnika. Jeżeli nie, pieniądze zostaną przesłane przekazem pocztowym.

Jeżeli z PIT-u będzie wynikała niedopłata podatku, to podatnik otrzyma informację z urzędu skarbowego do 31 maja. Niedopłatę będzie można w ciągu 7 dni wpłacić na konto urzędu skarbowego za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty.

źródło:
Zobacz więcej