RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezydent do zawodników drużyny esportu: Cieszy mnie, że jesteśmy w światowej awangardzie

– Cieszy mnie, że jesteśmy w światowej awangardzie – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z zawodnikami Narodowej Drużyny Esportu w grę FIFA. Ekipa z Polski jest jedną z pierwszych drużyn narodowych powołanych w Europie.

Powstaje polska reprezentacja narodowa w wirtualnej piłce nożnej. Z inicjatywy Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda zainicjował powołanie drużyny narodowej w wirtualnej piłce nożnej. To odpowiedź na apel graczy FIFA, którzy ubolewają, że...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda zainicjował powołanie Drużyny Narodowej w wirtualnej piłce nożnej na początku kwietnia br. Była to odpowiedź na apel graczy FIFA, którzy ubolewali, że Polska nie wystawiła swojej reprezentacji w pierwszych FIFA eNations Cup.

Dzięki inicjatywie Prezydenta Narodowa Drużyna esportowa będzie mogła wystartować w kolejnych rozgrywkach.

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z Narodową Drużyną Esportu Andrzej Duda zapewnił: „Cieszy mnie, że jesteśmy w światowej awangardzie. Mamy zawodników, którzy znajdują się dzisiaj w światowej czołówce graczy”.

Ekipa z Polski jest jedną z pierwszych drużyn narodowych powołanych w Europie, na całym świecie takich zespołów jest zaledwie kilka.

– Dla mnie bardzo ważne jest, byście mogli godnie reprezentować Rzeczpospolitą. Trzymam kciuki! Powodzenia! – życzył Andrzej Duda.


Prezydent Duda spotka się z zawodnikami Narodowej Drużyny Esportu

Skład drużyny

W skład Narodowej Drużyny Esportu weszli: Miłosz Bogdanowski, Bartosz Jakubowski, Damian Augustyniak, Gracjan Gołębiewski, Jakub Mikołajewski, Kamil Soszyński, Marcin Sczes i Nikodem Pawlak.

Za skompletowanie drużyny odpowiadają czterokrotny Mistrz Polski w grę FIFA Miłosz „milosz93” Bogdanowski oraz Jakub „cyanide” Mikołajewski.


Powstaje polska reprezentacja narodowa w wirtualnej piłce nożnej. Z inicjatywy Andrzeja Dudy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej