Księgowa-hazardzistka. Wyprowadziła ze swojej firmy ponad 5 milionów złotych

46-letnia księgowa pracowała w jednej z krakowskich firm odzieżowych. Zdaniem śledczych pieniądze wyprowadzała od 2012 roku. W sumie na swoje konto miała przelać prawie 5 mln 400 tys. złotych. – W większości poszły na hazard – mówi nam mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik KWP w Krakowie.

Księgowa z piekła rodem skazana. Ma oddać 4,5 mln złotych

Na sześć lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Kaliszu byłą księgową Agnieszkę O. Została ukarana za wyłudzenie, oszustwo i wyrządzenie...

zobacz więcej

Policjanci zatrzymali 46-latkę po godzinie 6 rano w jej krakowskim mieszkaniu. Jest podejrzewana o wyprowadzenie z firmy odzieżowej, w której była zatrudniona, prawie 5 mln 400 tys. złotych. Według śledczych miała przelewać pieniądze na swoje konto od połowy 2012 r. To były kwoty po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przez lata jej się udawało. – W końcu w kwietniu 2019 roku ktoś z firmy zauważył podejrzane przelewy i zawiadomił policjantów – mówi nam mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik KWP w Krakowie.

Analizując dokumenty finansowe spółki, śledczy ustalili modus operandi. Kobieta informowała przełożonych, że powstał szereg zobowiązań na rzecz kontrahentów, wierzycieli i istnieje konieczność ich szybkiej realizacji. Przygotowywała przelewy pod fikcyjnymi tytułami, wskazując jako beneficjentów kontrahentów czy urzędy skarbowe. Jednak w miejscu rachunku wpisywała numer własnego konta bankowego.

Usłyszała zarzuty oszustwa na mieniu znacznej wartości. Trafiła do aresztu na 2 miesiące. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta tłumaczyła, że większość pieniędzy wydała w kasynach. Około 1 mln zł poszło na spłatę długu hazardowego. Reszta po prostu na bieżące wydatki.

źródło:
Zobacz więcej