92 członków komisji wyborczych zmarło z przemęczenia

Wybory w Indonezji uznawane były za największe i najbardziej skomplikowane jednodniowe wybory na świecie (fot. REUTERS/Nyoman Hendra Wibowo)

Co najmniej 92 członków komisji wyborczych w Indonezji zmarło z przemęczenia w czasie zeszłotygodniowych wyborów – podała indonezyjska agencja Antara. 374 członków komisji trafiło do szpitali.

Śmierć podczas liczenia głosów w Warszawie

W lokalu wyborczym na Mokotowie zmarła kobieta. Jak podaje policja, 66-latka zasiadała w komisji nr 83. Najprawdopodobniej zmarła z przyczyn...

zobacz więcej

Przyczyną śmierci członków komisji było wyczerpanie – powiedział szef centralnej komisji wyborczej Arief Budiman. Obiecał, że rodzinom zmarłych i poszkodowanym będzie wypłacone odszkodowanie. Zapewnił też, że w przyszłości członkowie komisji będą mniej obciążeni pracą.

Antara pisze, że członkowie komisji pracowali (z przerwami na posiłki i modlitwę) przez prawie 48 godzin.

Indonezyjska policja poinformowała o 15 policjantach, którzy zmarli podczas wyborów.

Wybory prezydenckie i parlamentarne w Indonezji 17 kwietnia uznawane były za największe i najbardziej skomplikowane jednodniowe wybory na świecie.

W kraju otwarto ponad 800 tys. lokali wyborczych. Frekwencja wyniosła ponad 80 proc. Do głosowania były uprawnionych 193 mln spośród 267 mln obywateli Indonezji.

źródło:

Zobacz więcej