Trzęsienie ziemi: woda z basenu spadła z wysokości 200 metrów

Woda z basenu, która spada na ziemię z wysokości 200 metrów to jeden ze skutków poniedziałkowego trzęsienia ziemi na Filipinach. Basen znajduje się na dachu apartamentowca w stolicy kraju, Manili.

Trzęsienia ziemi nawiedziły Meksyk i Filipiny. Są ofiary

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,4 st. nawiedziło południowe rejony Meksyku. W stolicy kraju – mieście Meksyk – zakołysały się wysokie budynki....

zobacz więcej

Co najmniej 11 osób zginęło, a 20 zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,1, które nawiedziło w poniedziałek północne Filipiny. 24 osoby uznaje się za zaginione. Władze obawiają się, że pod gruzami budynków może znajdować się kilkadziesiąt osób.

Wstrząsy uszkodziły budynki, infrastrukturę i spowodowały zakłócenia w transporcie lotniczym, drogowym i kolejowym. Ze względu na zniszczenia zamknięto międzynarodowy terminal lotniska w mieście Angeles na północ od Manili i odwołano kilkadziesiąt lotów.

Najbardziej ucierpiała prowincja Pampanga i jej stolica, miasto Porac. Tam odnotowano większość ofiar śmiertelnych, z których cztery zginęły w gruzach centrum handlowego, a trzy dalsze przygniotły walące się ściany domów.

Filipiny znajdują się na terenie aktywnym sejsmicznie. Rocznie w tym kraju notowanych jest ok. 20 trzęsień ziemi, choć większość z nich nie powoduje wielkich zniszczeń.

źródło:
Zobacz więcej