Straż Graniczna zatrzymała Turka, organizatora przerzutu imigrantów

Zatrzymany to przebywający legalnie w Europie 23-letni obywatel Turcji (fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl)

Funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z ich ukraińskimi kolegami zatrzymali 23-letniego obywatela Turcji, organizatora przerzutu imigrantów przez granicę. SG zatrzymała też czterech jego rodaków, którzy zamierzali nielegalnie przekroczyć granicę Polski.

Przekroczył zieloną granicę, idąc tyłem. Chciał zmylić Straż Graniczną

Straż graniczna zatrzymała 31-letniego Ukraińca, który nielegalnie przekroczył polsko-ukraińską granicę. Mężczyzna szedł tyłem; chciał zmylić...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor, strażnicy graniczni z Medyki w trakcie patrolu zauważyli ukrytego w zaroślach mężczyznę, który obserwował pas graniczny z Ukrainą.

– Wszystkie okoliczności wskazywały, że albo czeka na grupę nielegalnych imigrantów, albo sam usiłuje przekroczyć granicę. Mając to na uwadze funkcjonariusze SG z Medyki pozostawali w stałym kontakcie ze swoimi odpowiednikami z Mościskiego Oddziału Państwowej Służby Granicznej Ukrainy – mówiła mjr Pikor.

Dodała, że w wyniku wspólnych działań ukraińscy pogranicznicy zatrzymali czterech obywateli Turcji, którzy pieszo usiłowali przekroczyć granicę Polski. Natomiast funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali organizatora przerzutu.

– Okazało się, że jest to przebywający legalnie w Europie 23-letni obywatel Turcji Neviran P. Mężczyzna przyznał się do organizowania przerzutu zatrzymanych na Ukrainie cudzoziemców – zaznaczyła rzeczniczka.

Turek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Pozostaje do dyspozycji prokuratury w Przemyślu.

źródło:

Zobacz więcej