Wielkanoc na drogach: było gorzej niż rok temu

Najwięcej wypadków miało miejsce w piątek (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)

38 ofiar śmiertelnych, 308 rannych, 281 wypadków i 1450 kierowców pod wpływem alkoholu – to bilans sytuacji na drogach w święta wielkanocne, od piątku do poniedziałku. W wielkanocny poniedziałek doszło do 56 wypadków, 12 osób zginęło, a 57 zostało rannych. Tego dnia policjanci zatrzymali 283 nietrzeźwych kierowców.

Karambol pod Szczytnem. Jest wielu rannych, w tym dzieci

Na drodze krajowej nr 53 między Olsztynem a Szczytnem w woj. warmińsko-mazurskim zderzyły się trzy auta, którymi podróżowało 10 osób. Jedna z nich...

zobacz więcej

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP powiedział, że w poniedziałek sytuacja na drogach była trudna również ze względu na natężenie ruchu. O ile wyjazdy na święta Polacy rozłożyli na czwartek i piątek, to na powrót dużo osób zdecydowało się w poniedziałek.

W Wielki Piątek w wypadkach zginęło osiem osób, w Wielką Sobotę – 12, a w Wielkanoc – sześć osób. Liczba poszkodowanych wyniosła odpowiednio: 93, 97 i 59 osób. Najwięcej wypadków miało miejsce w piątek – 92, a najmniej w niedzielę – 49.

347 nietrzeźwych kierowców zatrzymano w Wielką Sobotę. W Wielki Piątek pod wpływem alkoholu prowadziło co najmniej 269 osób, a w Wielkanoc – 248.

W poprzednie święta – od Wielkiego Piątku do wielkanocnego poniedziałku – na polskich drogach doszło do 238 wypadków drogowych, w których zginęły 23 osoby, a 303 zostały ranne. Policja zatrzymała 1151 nietrzeźwych kierowców.

źródło:

Zobacz więcej