W wieku 98 lat zmarł wielki książę Luksemburga

Książę Luksemburga Jean w 90. urodziny i Książę Henry w Wielkim Pałacu Książęcym w Luksemburgu (fot. PAP/EPA/THOMAS FREY)

Nie żyje były władca Luksemburga Jan (Jean) – poinformował jego syn i następca Henryk (Henri). Popularny wśród poddanych były wielki książę Luksemburga w ostatnim czasie trafił do szpitala w związku z chorobą płuc. Miał 98 lat.

Zmarł pierwszy polski sędzia, który poprowadził mecz na mundialu

W wieku 85 lat zmarł w poniedziałek w szpitalu w Olsztynie Alojzy Jarguz, w przeszłości jeden z czołowych polskich sędziów piłkarskich. Prowadził...

zobacz więcej

„Z wielkim smutkiem informuję o śmierci mojego ukochanego ojca” – napisał obecny wielki książę Luksemburga w wydanym oświadczeniu, dodając, że Jan „odszedł w pokoju, otoczony miłością swojej rodziny”.

13 kwietnia dwór książęcy poinformował, że były władca trafił do szpitala w związku z zapaleniem płuc; w miniony weekend jego stan się pogorszył.

Jan stał na czele Wielkiego Księstwa Luksemburga od 1964 do 2000 r. i to pod jego rządami przekształciło się ono w światowe centrum finansowe. Jako władca cieszył się dużą popularnością wśród poddanych.

Liczący ok. 600 tys. mieszkańców Luksemburg to jedyne wielkie księstwo na świecie.

źródło:

Zobacz więcej