RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Raper oskarżony o podwójne morderstwo. Grozi mu kara śmierci

YNW Melly współpracował m.in. z Kanye’em Westem (fot. Pexels/Broward County Sheriff's Office)

Amerykański raper YNW Melly, którego prawdziwe nazwisko brzmi Jamell Demons, jest oskarżony o zamordowanie dwójki swoich przyjaciół. 19-latek jest sądzony na Florydzie, gdzie grozi za to kara śmierci.

Gangsta rap bez lipy. Gwieździe grozi dożywocie

Skandal to jedna z ulubionych pożywek show businessu. Nie liczy się, kto lepiej śpiewa, ale kto częściej pokazuje gacie. Dobrze jest też być na...

zobacz więcej

Ofiarami morderstwa dokonanego 26 października padli 19-letni Christopher Thomas Jr i 21-letni Anthony Williams, przyjaciele Demonsa. Obydwaj byli początkującymi raperami, posługującymi się pseudonimami YNW Juvy i YNW Sakchaser. Media twierdzą, że marzyli o karierach solowych i zamierzali odłączyć się od ekipy Demonsa.

Prokuratura okręgu Broward na Florydzie zarzuca 19-letniemu artyście dokonanie dwóch morderstw z zimną krwią. Wskazano, że motywem zbrodni była chęć zysku. W akcie oskarżenia podkreślono, że zbrodnie były „szczególnie haniebne, bestialskie i okrutne”. Oskarżyciel publiczny wnioskuje o karę śmierci.

Zdaniem śledczych YNW Melly i jego znajomy, 20-letni Cortlen Henry, usiłowali zmylić policję, aranżując miejsce zbrodni tak, by wyglądało, że Thomas Jr i Williams padli ofiarą ostrzału z przejeżdżającego samochodu.Demons został aresztowany w lutym. Sąd nie wyznaczył w jego przypadku żadnej kaucji.

YNW Melly był jednym z obiecujących raperów z Florydy. Współpracował m.in. z Kanye’em Westem.


źródło:
Zobacz więcej