Katastrofa awionetki podczas schodzenia do lądowania. Zginęli wszyscy na pokładzie

Wrak odnaleziono około 10 km od pasa startowego (fot TT/KPRC 2)

Sześć osób zginęło w katastrofie małego samolotu w amerykańskim stanie Teksas. Władze poinformowały, że nie przeżył nikt znajdujący się na pokładzie.

Katastrofa awionetki w Chile

Sześć osób zginęło w katastrofie awionetki, która się w miejscowości Puerto Montt w Chile. Zginęły dwie kobiety i czterech mężczyzn, w tym pilot.

zobacz więcej

Lokalne media podały, że dwusilnikowa maszyna typu Beechcraft BE58 lecąca z lotniska West Houston rozbiła się podczas podchodzenia lądowania na lotnisku w Kerville. Miasto leży na północny wschód od San Antonio.

Służby ratunkowe odnalazły wrak w odległości około 10 km na północ od pasa startowego.

Sierż. Orlando Moreno ze stanowego Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie potwierdził, że w katastrofie zginęło sześć osób – pilot i pięcioro pasażerów.

Telewizja CBS podała, że samolot był zarejestrowany na Jeffreya Weissa z Houston, pilota z ponad 40-letnim doświadczeniem. Nie sprecyzowano, czy znajdował się on na pokładzie w chwili katastrofy.

„Śledczy Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) udadzą się na miejsce wypadku. O zdarzeniu została również poinformowana Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), która pokieruje śledztwem” – napisała w oświadczeniu rzeczniczka FAA Lynn Lunsford.


źródło:
Zobacz więcej