Ewakuacja po zawaleniu się stropu w kamienicy

Na miejsce przyjechało 22 strażaków (fot. PAP/Radek Pietruszka)

17 mieszkańców kamienicy w Świętochłowicach przy ul. Wallisa zostało ewakuowanych po zawaleniu się stropu na poddaszu budynku – poinformowała straż pożarna. Nikt nie został poszkodowany – lokal, nad którym załamały się belki stropowe, był niezamieszkany.

W kamienicy w Kamiennej Górze zarwał się strop. Mieszkańcy ewakuowani

18 osób musiało opuścić swoje mieszkania po tym, jak w jednym z lokali w kamienicy przy ul. Lipowej w Kamiennej Górze (Dolnośląskie) zawalił się...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w poniedziałek wieczorem w kamienicy przy ul. Wallisa. Na miejsce przyjechało 22 strażaków z grupy poszukiwawczo-ratowniczej z Radzionkowa.

Działania strażaków polegały na odgruzowaniu i zabezpieczeniu zniszczonego pomieszczenia. Zostało ono także przeszukane przez grupę poszukiwawczo-ratowniczą; nikogo nie znaleziono.

Równolegle oględziny budynku przeprowadza inspektor nadzoru budowlanego.

Poddasze, którego strop uległ zawaleniu, nie było używane, podobnie jak lokale poniżej.

Mieszkańcy, zajmujący lokale w pionie, który nie został uszkodzony, mieli wróci na noc do swoich mieszkań. Osoby z mieszkań w pionie, w którym doszło do katastrofy, zostali poproszeni o spędzenie nocy u swoich rodzin, przygotowano też dla nich tymczasowe pomieszczenia.


źródło:

Zobacz więcej