RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sprawdź pogodę przed weekendem. Przyjdzie lato, ale tylko na chwilę

W najbliższych dniach temperatura bedzie rosła (fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK)
W najbliższych dniach temperatura bedzie rosła (fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK)

W rozpoczynającym się tygodniu czekają nas gwałtowne zmiany w pogodzie. Silny wiatr przyniesie falę upałów sięgających miejscami 26 st. C, jednak lato nie potrwa długo. Po burzowym piątku przyjdzie ochłodzenie i powrócą wiosenne temperatury.

W zachodniej Australii spadł śnieg, pierwszy od pół wieku

Wielki Piątek przyniósł mieszkańcom południowo-zachodniej Australii nietypowy widok. W Górach Stirlinga spadł śnieg, pierwszy o tej porze roku w...

zobacz więcej

Polska znajduje się pomiędzy wyżem znad Białorusi a zatoką niżu znad Zatoki Biskajskiej. Powoli żegnamy chłodniejsze powietrzu pochodzenia arktycznego; nad południowo-zachodnią część kraju zacznie napływać cieplejsza masa powietrza.

We wtorek na zachodzie i południowym zachodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie okresami duże. Temperatura maksymalna od 15 st.C na Podkarpaciu do 19 st.C miejscami na Dolnym Śląsku, Mazowszu oraz Warmii. Chłodniej na Półwyspie Helskim oraz w miejscowościach pogórskich: od 12 st. C do 14 st. C.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na przeważającym obszarze kraju do 65 km/h oraz do 70 km/h na Kujawach i Pomorzu Gdańskim, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 85 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. W pasie od Podkarpacia przez Opolszczyznę po Dolny Śląsk przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16-17 st.C na południowym wschodzie, do 22-23 st.C miejscami na zachodzie.

W czwartek temperatura będzie nadal rosła, do 24-25 stopni w południowo-zachodniej części kraju. W piątek będzie jeszcze cieplej, do 26 stopni na Dolnym Śląsku, jednak pojawią się również burzowe chmury. Zagrzmi i będzie lało w niemal całym kraju.

W kolejny weekend możemy spodziewać się powrotu wiosennej pogody, z temperaturami rzędu 16-18 stopni C i miejscami opadami deszczu.

źródło:
Zobacz więcej