Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

„Nieludzkie akty, których nigdy nie można usprawiedliwić”. Papież po ataku na Sri Lance

Papież Franciszek wyraził w poniedziałek bliskość z ludnością i Kościołem Sri Lanki, gdzie w niedzielę doszło do serii zamachów terrorystycznych, w których zginęło prawie 300 osób. Ataki papież nazwał „nieludzkimi” i wezwał, by wszyscy je potępili.

Do 290 wzrósł bilans ofiar ataków na kościoły i hotele na Sri Lance

Do 290 wzrósł bilans zabitych podczas ataków bombowych na kościoły i hotele na Sri Lance w Wielką Niedzielę. Liczba rannych sięga 500 - podał...

zobacz więcej

Podczas spotkania z wiernymi w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na maryjnej modlitwie Regina coeli w Watykanie papież powiedział: „Chciałbym ponownie wyrazić moją duchową i ojcowską bliskość z narodem Sri Lanki. Jestem bardzo blisko z moim drogim bratem, kardynałem Malcolmem Ranjithem Patabendige Donem i z całym Kościołem archidiecezjalnym w Kolombo”.

– Modlę się za liczne ofiary i za rannych – dodał Franciszek.

–Proszę wszystkich, aby bez wahania udzielili temu drogiemu krajowi wszelkiej niezbędnej pomocy. Pragnę, aby wszyscy potępili te terrorystyczne ataki; nieludzkie akty, których nigdy nie można usprawiedliwić – mówił papież.

Za ofiary zamachów Franciszek modlił się też w niedzielę podczas spotkania w Watykanie, w trakcie którego wygłosił wielkanocne orędzie i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi.

źródło:

Zobacz więcej