„Strajk nauczycieli został wiele miesięcy temu opisany przez Bartosza Kramka jako plan obalenia rządu”

– Strajk Nauczycieli został wiele miesięcy temu opisany przez Bartosza Kramka jako plan obalenia rządu w Polsce – powiedział na antenie TVP Info Cezary Gmyz. W 2017 roku w mediach społecznościowych Kramek opublikował instrukcję, która dotyczyła obalenia rządu.

Cezary Gmyz o Kozłowskiej i Kramku: Wiele wskazuje na to, że działają na zlecenie Rosjan

Wiele wskazuje na to, że działają na zlecenie Rosjan – powiedział o Bartoszu Kramku i Ludmile Kozłowskiej dziennikarz Telewizji Polskiej Cezary...

zobacz więcej

Od 8 kwietnia w wielu polskich szkołach prowadzony jest strajk zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. W niektórych regionach w proteście biorą też udział nauczyciele zrzeszeni w oświatowej Solidarności. Pomimo strajku udało się przeprowadzić egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty.

– Strajk Nauczycieli został wiele miesięcy temu opisany przez Bartosza Kramka jako plan obalenia rządu w Polsce – powiedział na antenie TVP Info Cezary Gmyz.

W 2017 roku w mediach społecznościowych Kramek opublikował instrukcję ws. obalenia rządu.

„Strajk generalny nauczycieli, czy też – w przypadku formalnie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych – szeroko zakrojony protest w formie przerw w pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych” – brzmiał jeden z punktów.

„Nauczyciele mają swój dodatkowy, partykularny i pilny interes – walkę z antyreformą systemu edukacji (i w konsekwencji – utratą wielu miejsc pracy). Zgoda może nie być łatwa, a środowiska podzielone, ale braku próby porozumienia historia nam nie wybaczy” – pisał w innym miejscu Kramek.

źródło:
Zobacz więcej