Atak na Spurek po krytyce Platformy Obywatelskiej

Była zastępczyni RPO Sylwia Spurek podczas konwencji Wiosny (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)

Sylwia Spurek (Wiosna) skrytykowała w mediach społecznościowych Platformę Obywatelską twierdząc, że „zawiodła na wielu polach”. Po tym wpisie była zastępczyni RPO została „zaatakowana” m.in. przez Leszka Balcerowicza, Tomasza Lisa i Dorotę Brejzę.

Spięcie między Ewą Kopacz a Sylwią Spurek. Prowadząca debatę: Wróg jest gdzie indziej

Do spięcia pomiędzy Ewą Kopacz (PO) a Sylwią Spurek (Wiosna) doszło na Kongresie Kobiet. Kością niezgody okazała się m.in. konwencja...

zobacz więcej

„Myślę, że wyborcy i wyborczynie obserwują kampanię i widzą różnicę między Wiosną a Koalicją Europejską. Trzon Koalicji, czyli Platforma Obywatelska, zawiodła na wielu polach, a szczególnie w kontekście praw człowieka” – napisała na Twitterze polityk Wiosny Sylwia Spurek.

Wpis ten zaczęły komentować osoby związane ze środowiskiem Koalicji Europejskiej.

„Następna, która wali w PO! I to na dodatek po haslem praw czlowieka! O PIS nic”. – napisał (pisownia oryginalna) Leszek Balcerowicz.

„Dobrze, że zgodnie z instrukcją z centrali, nie krytykuje Pani PIS-u, który oczywiście bardzo pielęgnuje prawa człowieka. Nie wzywam do zachowania resztek przyzwoitości. Nie liczę na to” – stwierdził Tomasz Lis.

Do wpisu polityk Wiosny odniosła się także żona posła PO Krzysztofa Brejzy, Dorota. „Była Pani zastępczynią RPO, wybranego głosami PO. Tylko dzięki PO, przez lata pracowała Pani na rzecz praw człowieka. Wywodzi się Pani ze środowiska PO. Jeśli dziś, będąc w innej partii politycznej, uderza Pani w PO, uderza Pani w swoją historię. Znajmy miarę rzeczy” – oznajmiła.

W kolejnym wpisie dodała, że „nie byłoby Pani dzisiaj w polityce, gdyby nie PO. Polityka to nie piaskownica. Lubi pani patos, więc powiem Pani językiem – tu chodzi o Polskę”.

źródło:
Zobacz więcej