Pożar na terenie zakładów chemicznych w Kędzierzynie-Koźlu

Według wstępnych ustaleń, w sobotę po godzinie 18-tej na terenie zakładów azotowych w Kędzierzynie-Koźlu doszło do zaprószenia ognia, od którego zajęła się wysuszona trawa (fot. facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie Koźlu)

Dwadzieścia jednostek straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru na terenie zakładów azotowych ZAK S.A. w Kędzierzynie-Koźlu. Oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, poinformował, że nie było zagrożenia dla ludzi i instalacji zakładowych.

Śmiertelny pożar na Pradze. Zginął 62-latek

62-letni mężczyzna zginął w wyniku pożaru piwnicy sześciopiętrowego budynku w Warszawie przy ul. Ząbkowskiej. – Ewakuowaliśmy jedną osobę, ale...

zobacz więcej

Według wstępnych ustaleń, w sobotę po godzinie 18-tej na terenie zakładów azotowych w Kędzierzynie-Koźlu doszło do zaprószenia ognia, od którego zajęła się wysuszona trawa. Płomienie dotarły do otwartego zbiornika, w którym znajdowały się resztki substancji ropopochodnych.

– Ten zbiornik to pewnego rodzaju wanna. Substancje, które się w niej zgromadziły zajęły się od płonącej trawy dając kłęby gęstego, czarnego dymu. Na miejsce skierowano dwadzieścia jednostek straży, w tym wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratownictwa chemicznego. Z terenu zagrożonego odsunięto cysterny. Poza robiącym duże wrażenie zadymieniem, nie ma zagrożenia dla instalacji, pracowników czy mieszkańców okolicznych miejscowości. Sytuacja jest opanowana – powiedział oficer dyżurny KW PSP w Opolu.

źródło:

Zobacz więcej