RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wielkanoc, czyli life-changing. „To jest czas, kiedy w człowieku coś pęka”

– Ksiądz prof. Waldemar Chrostowski powiedział ostatnio, że krzyż to jest najlepsza lekcja miłości. Czasami po Świętach Wielkanocnych widać to, co po angielsku określa się wyrażeniem „life-changing”; ten moment przyjścia, uklęknięcia przed Najświętszym Sakramentem, przyjęcia Komunii św., spowiedzi przemienia – trochę przynajmniej – serce człowieka – powiedział w programie „Gość Wiadomości” ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, doktor nauk biblijnych i archeologii, publicysta, poliglota.

List społeczny biskupów: Potrzebujemy nawrócenia i dialogu

Potrzebujemy dzisiaj nawrócenia i dialogu. Szczera gotowość do otwartej, uczciwej rozmowy jest wyrazem umiłowania prawdy, dobra i wolności, a także...

zobacz więcej

– To jest szczególny czas, kiedy w człowieku coś pęka. Przypomina sobie, jak mama uczyła go modlitwy, jak razem chodzili do kościoła. I chociaż może odszedł bardzo daleko, to przychodzi. Przychodzi do sakramentu pojednania, do Eucharystii, na mszę św. Nawet jeśli tylko patrzy, to chce być. Wie, że to jest bardzo ważne święto – mówił o Wielkanocy rzecznik episkopatu.

– Ksiądz prof. Waldemar Chrostowski powiedział ostatnio, że krzyż to jest najlepsza lekcja miłości. Czasami po Świętach Wielkanocnych widać to, co po angielsku określa się wyrażeniem „life-changing”; Ten moment przyjścia, uklęknięcia przed Najświętszym Sakramentem, przyjęcia Komunii św., spowiedzi przemienia – trochę przynajmniej – serce człowieka – mówił.źródło:
Zobacz więcej