RAPORT

Kampania 2020

Rabusie urządzili rajd po lombardach. Zatrzymano trzech podejrzanych

Straty oszacowano na około 12 tys. zł (fot. Pexels)

Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o napady na dwa lombardy na warszawskiej Woli. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionej biżuterii.

Napad na lombardy w Warszawie. Trwa obława policji

Policja poszukuje sprawców napadów na komisy na warszawskiej Woli. W poszukiwaniach uczestniczą funkcjonariusze z psami tropiącymi. Informację o...

zobacz więcej

Najpierw we wtorek około godz. 17 dokonano napadu na lombard przy ul. Okopowej. Z zebranych informacji wynikało, że było dwóch sprawców. Jeden wszedł do lokalu w kapturze na głowie i z szalikiem na twarzy. Przedmiotem przypominającym broń zastraszył ekspedientkę, nakazując oddanie biżuterii, którą wcześniej oglądał. Drugi mężczyzna w tym czasie pilnował, by nikt nie wszedł do środka.

Do napadu na kolejny lombard doszło niedługo później przy ul. Górczewskiej. W napadzie brał udział trzeci mężczyzna, który współdziałał również przy poprzednim przestępstwie. Tym razem napastnicy nic nie zabrali, bo pracownik schował się na zapleczu, a zdezorientowani sprawcy uciekli.

O zdarzeniu poinformowano m.in. Wydział do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP. Na miejscu policja przeprowadziła oględziny lombardu, przesłuchała świadków i zabezpieczyła monitoring wizyjny. Straty oszacowano na około 12 tys. zł.

Po zebraniu informacji i analizie uzyskanego materiału dowodowego zatrzymano trzech mężczyzn – dwóch na Pradze-Północ, trzeciego na Żoliborzu. – Dwóch z nich usłyszało zarzut napadu. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Wobec jednego z mężczyzn, podejrzanego o paserstwo, zastosowano dozór policyjny – poinformowała kom. Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

źródło:

Zobacz więcej