Niewidomy żeglarz przepłynął Pacyfik. „Zrealizowałem swoje marzenie”

Mitsuhiro Iwamoto został pierwszym niewidomym, który przepłynął Ocean Spokojny na pokładzie łodzi żaglowej bez zawijania do portów. Po blisko dwóch miesiącach od wyruszenia z San Diego w Kalifornii 52-letni Japończyk zawinął na pokładzie swojej 12-metrowej łodzi do japońskiego portu.

Jacht „I Love Poland” zwyciężył w swoich pierwszych regatach

Jacht „I Love Poland” zwyciężył w swoich pierwszych zawodach – St. Maarten Heineken Regatta. Polscy żeglarze ze skipperem Jarosławem Kaczorowskim...

zobacz więcej

Z San Diego, gdzie na co dzień mieszka, Iwamoto wypłynął 24 lutego razem z amerykańskim nawigatorem Doughiem Smithem, który w trakcie rejsu pomagał mu przekazując ustnie informacje takie jak np. kierunek wiatru.

Była to druga próba transoceanicznego rejsu podjęta przez niewidomego żeglarza. Pierwsza, przed sześciu laty, skończyła się po zatonięciu łodzi w następstwie zderzenia z wielorybem.

– Jestem w domu. Dziękuję – powiedział nieustraszony Japończyk podczas uroczystości na zakończenie podróży długości ok. 14 tys. km. – Nie poddałem się i zrealizowałem swoje marzenie – dodał.Iwamoto, który stracił wzrok mając 16 lat, wyruszył w tę podróż, by zebrać fundusze na cele charytatywne, w tym wspieranie wysiłków lekarzy walczących z chorobami powodującymi ślepotę.

źródło:

Zobacz więcej