Aktywistka czarnych protestów o strajku ZNP: Zablokujemy gospodarkę tego kraju

Nie pozwolimy, by przedszkola odpuściły – zapowiada aktywistka wieców przeciw ochronie życia i reformie sądów (fot. TT/waldemarkowal)

– Jeżeli PiS sobie myśli, że ktokolwiek z nas odpuści, to nie ma takiej możliwości. Trwajmy w tym strajku i uwierzcie mi, że jeżeli jeszcze ten tydzień po świętach wytrzymamy, to zablokujemy gospodarkę tego kraju – zapowiedziała Marta Szymczyk, aktywistka ruchu „Dziewuchy dziewuchom”, uczestniczka czarnych protestów i wieców przeciw reformie sądownictwa.

„Jeżeli ktoś klasyfikuje uczniów, to zamyka sobie drogę powrotu do strajku”

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wykluczył możliwość uczestniczenia strajkujących nauczycieli w radach pedagogicznych i...

zobacz więcej

Feministka zagroziła, że „nie pozwoli odpuścić” (przerwać strajku) przedszkolom i zaapelowała do pracodawców o to, by „pozwalali zabierać dzieci do pracy”. Jej zdaniem tydzień poświąteczny jest „tygodniem kluczowym” ponieważ 26 kwietnia przypada zakończenie roku dla klas maturalnych.

Jak wyjaśniała Szymczyk podczas demonstracji „Światełko dla nauczycieli” przed łódzką siedzibą PiS, zablokowanie, poprzez strajk, klasyfikacji uczniów ostatnich klas ma doprowadzić do tego, by maturzyści nie mogli ukończyć edukacji.

źródło:
Zobacz więcej