Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Piłkarze wynajęli swoim kibicom 26 autokarów na finał Pucharu Anglii

Kibice są dużym wsparciem dla piłkarzy Manchesteru City (fot. EPA/NIGEL RODDIS)

Kibice Manchesteru City będą mieli do dyspozycji 26 autokarów, które zawiozą ich na finałowy mecz piłkarskiego Pucharu Anglii, 18 maja na Wembley. Wynajęło je dla fanów 26 piłkarzy drużyny mistrza Anglii w podziękowaniu za wspieranie zespołu w całym sezonie.

Kibice wybrali imię dla maskotki Copa America. Nawiązuje do słynnego piłkarza

Kapibara o imieniu Zizito będzie maskotką turnieju Copa America, który zostanie rozegrany w dniach 14 czerwca – 7 lipca w Brazylii. Imię wybrali...

zobacz więcej

– Wsparcie naszych kibiców przez cały sezon było po prostu niesamowite. W ten sposób chcemy im podziękować za to, że byli z nami w każdej sytuacji – wyjaśnił kapitan drużyny Vincent Kompany.

– Podróżowanie za nami na mecze ligowe i pucharowe, u siebie i na wyjazdach, wcale nie jest dla fanów łatwą rzeczą. Dlatego każdy z graczy naszej drużyny docenia to poświęcenie i zaangażowanie – dodał belgijski obrońca.

Nawiązał także do dramatycznego meczu rewanżowego w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Tottenhamem Hotspur (City wygrało 4:3 ale odpadło bilansem bramek na wyjeździe po porażce 0:1 w pierwszym meczu). – Odpadliśmy, ale pomimo tego było rzeczą wręcz niesamowitą czuć ten doping kibiców, którzy przez 90 minut nie żałowali gardeł, dodając nam otuchy i zachęcając do walki – stwierdził.

Piłkarze Manchesteru City zagrają w finale krajowego pucharu z Watford FC i są także na dobrej drodze do obrony tytułu mistrza kraju, choć zapewne do końca będą rywalizowali z Liverpoolem. Wcześniej zdobyli Puchar Ligi i Tarczę Wspólnoty.

źródło:

Zobacz więcej