Broniarz nie chce rozmawiać z rodzicami, Biedroń zatrzyma drogę krzyżową [OPINIA]

Władze ZNP twierdzą, że niedopuszczenie uczniów do matur to jeden z elementów nacisku na rządzących (fot. PAP/Paweł Supernak)

Egzaminy ósmoklasistów odbyły się bez przeszkód, więc Sławomir Broniarz zabronił strajkującym nauczycielom brać udział w radach pedagogicznych kwalifikujących do matury. Robert Biedroń powiedział za dużo, a Koalicja Europejska z kolei nie chciała powiedzieć, czy chce w Polsce euro teraz, czy nie chce.

„Strefa starcia” o euro. „Nie możemy wchodzić w coś, co w wielu krajach się nie sprawdziło”

– Nie możemy sobie pozwolić na dołączenie do strefy euro w momencie, kiedy Unia Europejska sama nie wie, gdzie będzie zmierzać po wyborach i jak...

zobacz więcej

Euro sobota

PiS jako pierwsza partia zarejestrowało swoje listy w wyborach do europarlamentu we wszystkich 13 okręgach. Udało się to zrobić zbierając ponad 600 tys. podpisów. W sobotę odbyła się konwencja regionalna PiS w Lublinie, której głównym tematem była europejska waluta.

– Euro – kiedyś przyjmiemy, bo jesteśmy i będziemy w Unii Europejskiej, ale zrobimy to wtedy, gdy będzie to w naszym polskim interesie. Wtedy, gdy osiągniemy poziom zbliżony do Niemiec – powiedział w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wtórowała mu wicepremier Beata Szydło podczas spotkania z wyborcami w Jabłonce: – Polski złoty jest gwarantem bezpieczeństwa polskiej gospodarki i polskiej przedsiębiorczości.

Według opublikowanego tego dnia przez portal dorzeczy.pl sondażu, 42 proc. ankietowanych chce głosować w wyborach do europarlamentu na Zjednoczoną Prawicę. Koalicja Europejska może liczyć na 37,7 proc. głosów, a mandaty dla europosłów mogą zdobyć jeszcze jedynie Wiosna oraz Kukiz’15.

W sobotę po raz 12. obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Minęło 76 lat od ujawnienia sowieckiego ludobójstwa popełnionego na ponad 20 tys. obywateli Polski.

Niedziela Palmowa i wiosenny neostalinizm

Niedziela Palmowa otwiera uroczystości Wielkiego Tygodnia w kościele katolickim. A niektórym tego właśnie dnia palma... odbija. Dla antyklerykała Roberta Biedronia była to okazja by kolejny raz okazać pogardę ludziom wierzącym. Biedroń opublikował Na Twitterze zdjęcie z drogi krzyżowej dla służb mundurowych i opatrzył je komentarzem: „I tak od 30 lat... Za SLD, PO, PiSu... urzędnicy, policjanci, żołnierze, strażacy niosą ten krzyż. Jakie to szczęście, że Wiosna to zmieni!”

Jakiś czas temu partner Biedronia i kandydat do europarlamentu Krzysztof Śmiszek zapowiadał, że homofobów będzie zamykać w więzieniach, teraz Biedroń chce zakazywać kultu religijnego. Dzierżyński, Lenin, Beria i Stalin byliby dumni, że tyle lat po upadku Związku Sowieckiego lewicowy terror ma ciągle swoich zwolenników.

Po pożarze Notre Dame do Paryża z całego świata płyną wyrazy współczucia

Z całego świata napływają do Paryża wyrazy współczucia po pożarze w słynnej katedrze Notre Dame. O solidarności z Francuzami zapewnili m.in. papież...

zobacz więcej

Poniedziałek. Pożar Notre Dame

Koleżanka partyjna Biedronia – Joanna Scheuring-Wielgus pochwaliła się środkowym… synem. Jej dziecko tego dnia pisało egzamin ósmoklasisty, który dzięki staraniom MEN, kuratoriów, dyrektorów szkół, katechetów, zakonnic, księży i wolontariuszy odbył się we wszystkich szkołach podstawowych. „Mój środkowy syn pisze już egzamin. A razem wspieramy nauczycieli w 8 dniu strajku” – napisała Scheuring-Wielgus. Wałęsowskie „jestem za, a nawet przeciw” dzięki posłance Wiosny zyskało nowy wymiar idiotyzmu i cynizmu.

Szybkie rozwiązanie problemu strajku zaoferował obecny europoseł i jeden z liderów Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. To rozwiązanie w stylu europosła – proste i radykalne: Sławomir Broniarz do aresztu a ZNP rozwiązać. Trzeba przyznać, że strajkujący nauczyciele, którzy coraz chętniej używają słowa „reżim” w swoich piosenkach mogą naprawdę się cieszyć, że nie rządzi Konfederacja tylko PiS.

Premier Matusz Morawiecki przedstawił propozycję przekazania całości środków z OFE (162 mld złotych) na indywidualne konta emerytalne. – Środki te będą w 100 proc. prywatne i dziedziczone tak, jak było to obiecywane 20 lat temu – powiedział premier.

Dramatyczne informacje dotarły tego dnia z Paryża. Ogromny pożar spustoszył słynną katedrę Notre-Dame...

Biedroń: Palił się most Łazienkowski. Czy to symbol upadającego przemysłu łazienkowego?

Pożar katedry Notre Dame wywołał lawinę komentarzy. Głos w tej sprawie zabrał także Robert Biedroń, lider partii Wiosna. – Kilka lat temu palił się...

zobacz więcej

Wtorek. Matura to bzdura według Broniarza

…i dla wielu polityków okazało się to wspaniałą okazją, żeby zaatakować kościół katolicki albo… Prawo i Sprawiedliwość. Poseł PO-KO Piotr Misiło stwierdził, że „Francja, choć pełna bólu, bez Notre Dame przetrwa, tak jak i Rzeczpospolita pełna bólu przetrwa z PiS”. Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba wykazał się w walce ideologicznej pisząc: „Jeśli to znak. To może czas powiedzieć stop kościelnej pedofilii”. Nic nie przebije jednak komentarza Roberta Biedronia, który wypowiadał się na antenie TVN24. – Kilka lat temu palił się most Łazienkowski. Czy to oznacza, że płonący most Łazienkowski jest symbolem upadającego przemysłu łazienkowego?”. Strach pomyśleć, co będzie jeśli Wiosna zajmie się edukacją Polaków, skoro jej lider najwyraźniej nie wie, że nazwa most Łazienkowski pochodzi nie od producentów glazury i ceramiki sanitarnej, ale od Parku Łazienkowskiego i słynnego pałacu króla Stanisława Augusta.

Bez zakłóceń odbywają się egzaminy ósmoklasistów i trwa strajk nauczycieli. Władze ZNP w osobie Sławomira Broniarza twierdzą, że niedopuszczenie uczniów do matur przez strajkujących nauczycieli „jest to jeden z elementów, ale nie jest to ostatni element form nacisku na rządzących”.

Niedopuszczenie tegorocznych maturzystów do egzaminu dojrzałości może oznaczać konieczność powtarzania przez nich ostatniej klasy liceum.

Premier w Fox News: Płacenie za rosyjski gaz to jak płacenie za broń Putina

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu telewizji Fox News, wypowiadając się m. in. na takie tematy jak zaproszenie Tesli do zainwestowania w...

zobacz więcej

Środa. Płatek wśród zwierząt

Robert Biedroń nie odróżnia warszawskich Łazienek Królewskich od toalety, ale kandydatka z list Wiosny prof. Monika Płatek nie widzi różnicy między ludźmi a zwierzętami…

- Słuchając polityków, którzy mówią o tym, że dziecko uczone jest masturbacji w wieku od zera do czterech lat, najwyraźniej nie rozumiemy tego, że jako ludzie jesteśmy bardzo ciekawymi zwierzętami – mówiła prof. Płatek w debacie z udziałem Michała Boniego z PO. Płatek uważa też, że trzeba edukować dzieci seksualnie w szkołach, żeby mogły one później przeszkolić dorosłych. - Zdecydowanie tak, ponieważ my, dorośli, najwyraźniej się na tym nie znamy i dobrze byłoby, gdyby dzieci mogły nam tę wiedzę przynieść i przekazać – mówiła Płatek. O konieczności wprowadzenia standardów WHO w edukacji czy raczej deprawacji najmłodszych mówił także Michał Boni: – Co do edukacji seksualnej jest rzeczą oczywistą i niekwestionowaną, że standardy WHO powinny być tutaj w pełni wprowadzone.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skierował do przywódców najważniejszych formacji parlamentarnych projekt deklaracji w sprawie euro. – Chodzi o to, żeby wszystkie te formacje, łącznie z naszą, zagwarantowały, że w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw, które leżą na zachód od naszych granic. Tutaj punktem odniesienia są przede wszystkim Niemcy – zaznaczył prezes PiS. Gotowość do podpisania deklaracji zapowiedział Paweł Kukiz.

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu telewizji Fox News. Premier powiedział, że nasz kraj „staje się Doliną Krzemową UE” i stwierdził również, że „płacenie za rosyjski gaz to tak, jak płacenie za broń pana Putina”.

Robert Biedroń pobił matkę? „Akta tej sprawy zginęły z sądu”

– Z prokuratury w Krośnie, którą kierowałem w tamtych latach, wyszedł na pewno akt oskarżenia wobec osoby o tym imieniu i nazwisku – powiedział...

zobacz więcej

Czwartek. Kłopoty Biedronia

Według sondażu CBOS 41 proc. badanych, którzy zamierzają wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego zamierza głosować na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, a zaledwie 27 proc. – na kandydatów Koalicji Europejskiej.

Robert Biedroń stał się bohaterem publikacji prasowych („SE” i „Warszawska Gazeta”), które przypomniały, że 19 lat temu został oskarżony przez matkę o znęcanie się nad nią i nad młodszym bratem. Stanisław Piotrowicz w rozmowie z portalem tvp.info wyjaśnił, że „Sąd Rejonowy w Krośnie warunkowo umorzył postępowanie w tej sprawie”, a jej akta zginęły z sądu. Lider Wiosny w rozmowie z „SE” nie przyznał się do winy. „Nigdy nie doszło do żadnych aktów przemocy między nami (…) jedynym sprawcą przemocy w naszym domu był nasz mąż i ojciec” – napisali we wspólnym oświadczeniu lider Wiosny Robert Biedroń i jego matka Helena.

Rząd przedstawił kolejne propozycje strajkującym nauczycielom. Tym razem miało to być dodatkowe 250 zł w zamian za zwiększenie pensum o dwie godziny lekcyjne (90 minut). Propozycja została odrzucona przez ZNP i FZZ. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na piątek 26 kwietnia początek rozmów okrągłego stołu poświęconego edukacji. Według informacji MEN, 67 proc. publicznych przedszkoli oraz ponad 60 proc. szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych funkcjonuje normalnie.

Premier: Powstańcy z getta warszawskiego walczyli przede wszystkim o godność

Powstańcy z getta warszawskiego walczyli nie tylko o swoje życie, ale przede wszystkim o godność, z której Niemcy chcieli ich brutalnie odrzeć –...

zobacz więcej

Wielki Piątek i rocznica powstania w Getcie Warszawskim

– Jeżeli ktoś klasyfikuje uczniów, to zamyka sobie drogę powrotu do strajku – oświadczył szef ZNP Sławomir Broniarz. Zapowiedział też udział w rozmowach okrągłego stołu, choć według niego to pomysł chybiony. Broniarzowi nie podaba się też, że do okrągłego stołu zostali zaproszeni rodzice. Widocznie boi się, że usłyszy od rodziców gorzkie słowa za sposób w jaki ZNP traktuje ich dzieci, uniemożliwiając zdawanie egzaminów a nawet grożąc pozostawienie w tej samej klasie wszystkich roczników.

Grzegorz Schetyna wezwał do zakończenia strajku... rząd, a nie strajkujących. Lider PO obiecał też nauczycielom wszystko, co tylko zapragną, jeśli wybiorą Koalicję Europejską. Obietnice Schetyny niewiele kosztują, bo PO zwykło swoich obietnic nie realizować. Schetyna powiedział też, że chętnie porozmawia z Jarosławem Kaczyńskim o euro, jednocześnie nie mówiąc wcale, co o euro myśli. Być może potrzebuje czasu, żeby się zastanowić.

W sobotę odbyły się obchody 76. rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Tego dnia Żydzi obchodzili święto Pesach, zwane również Świętem Wolności. „Powstańcy z Getta Warszawskiego walczyli nie tylko o swoje życie, ale przede wszystkim o godność, z której Niemcy chcieli ich brutalnie odrzeć” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Tego dnia po raz pierwszy od upadku powstania w getcie odbył się międzynarodowy Seder z udziałem potomków walczących w powstaniu. W uroczystościach wziął udział także Albert Stankowski, dyrektor powstającego Muzeum Getta Warszawskiego, który o tej inicjatywie mówił: – Chcemy zachować dla przyszłych pokoleń pamięć warszawskich Żydów, którzy podczas okupacji niemieckiej zostali uwięzieni za murami getta, a następnie zamordowani w nazistowskich obozach. Ceremonia zorganizowana przez Chabad Lubawicz była prowadzona równolegle w trzech językach: polskim, angielskim i hebrajskim.

źródło:
Zobacz więcej