„Gdy będę niósł krzyż, w moim sercu pozostaną wszyscy ubodzy i wykluczeni”

Działacz duszpasterstwa akademickiego Morasko Jakub Śnieć z Poznania, który będzie niósł krzyż podczas Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum w Wielki Piątek powiedział, że to dla niego wielkie wyróżnienie. Dodał, że zaniesie w sercu ubogich i wykluczonych.

Dziś Wielki Piątek – drugi dzień Triduum Paschalnego

Dziś Wielki Piątek. Dla chrześcijan to czas kontemplowania męki i śmierci Chrystusa. W kościołach nie sprawuje się mszy. Wieczorem wierni...

zobacz więcej

– Będzie to dla mnie niezwykłe przeżycie duchowe poprzez rozpamiętywanie poszczególnych wydarzeń Męki Pana Jezusa oraz wczuwanie się w Jego przeżycia. Gdy będę niósł krzyż Chrystusa, w moim sercu na pewno pozostaną, tak jak pisze w swoich rozważaniach Drogi Krzyżowej siostra Eugenia Bonetti, wszyscy ubodzy, wykluczeni ze społeczeństwa, ofiary naszego egoizmu i naszych zamkniętych serc – podkreślił Śnieć.

Tak odniósł się do tekstu, który na nabożeństwo pod przewodnictwem papieża Franciszka przygotowała włoska zakonnica Eugenia Bonetti. Rozważania są poświęcone ofiarom niewolnictwa i handlu ludźmi.

– To niesamowite, jak te rozważania i problem ubóstwa, który w nich się pojawia, łączy się z patronem mojego duszpasterstwa z Poznania. Jest nim błogosławiony Pier Giorgio Frassati – zauważył.

Śnieć będzie niósł krzyż przy siódmej stacji wraz z Różą Miką, również z Polski.

Krzyż nieść będą też m.in. rodziny z Rzymu, siostry pallotynki z Brazylii i Indii, ksiądz z Syrii, osoby niepełnosprawne z opiekunami.

(fot. arch. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)

źródło:

Zobacz więcej