PKP Intercity: świąteczny szczyt na kolei już się rozpoczął

Pasażerowie podróżujący w okresie świątecznym mogą liczyć na pomoc informatorów mobilnych, którzy będą dyżurowali na dziesięciu największych dworcach kolejowych w kraju (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)

– Świąteczny szczyt przewozów na kolei już się rozpoczął. PKP Intercity planują zwiększyć liczbę wagonów w pociągach na najpopularniejszych trasach, czyli do Trójmiasta, Warszawy i Krakowa – poinformowała Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

Dziesięć dodatkowych wagonów restauracyjnych. Modernizacja w PKP Intercity

PKP Intercity podpisały umowę ze spółką H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu na modernizację 10 wagonów restauracyjnych. Wartość...

zobacz więcej

– Już od czwartku zauważamy większy ruch pasażerów, którzy wybierają kolej w drodze na wielkanocne wyjazdy. Jako przewoźnik dalekobieżny na bieżąco monitorujemy frekwencję w naszych pociągach i w miarę możliwości technicznych dołączamy dodatkowe wagony do naszych składów – powiedziała Zakrzewska.

– Więcej miejsc dla pasażerów pojawi się w pociągach kursujących na najpopularniejszych trasach, między innymi do Krakowa, Trójmiasta czy do Warszawy – dodała.

Rzeczniczka poinformowała, że pasażerowie w czasie świąt mogą liczyć na pomoc informatorów mobilnych, którzy będą dyżurowali na dziesięciu największych dworcach kolejowych w kraju. Pomogą oni pasażerom ustalić dogodne przesiadki czy znaleźć odpowiedni peron.

Z kolei PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że sprawny ruch pociągów w czasie świąt zapewni około 170 zespołów szybkiego usuwania awarii i 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego.

PKP Intercity trzeci rok z rzędu wykazuje zysk. Rośnie liczba pasażerów

– W 2018 r. PKP Intercity przewiezie ok. 46 mln pasażerów i osiągnie zysk w wysokości ok. 190 mln zł – poinformował w rozmowie z TVP Info prezes...

zobacz więcej

Spółka dodała, że w gotowości pozostanie 66 pociągów sieciowych, które mogą być wykorzystane w przypadku usterek sieci trakcyjnej. Dodatkowo na ośmiu stacjach, na wypadek awarii, zapewniono tzw. lokomotywy osłonowe, które w razie potrzeby mają być wykorzystywane do ściągania uszkodzonego taboru.

Jak informują PKP, nad bezpieczeństwem podróżnych na dworcach, stacjach i w pociągach będzie czuwać ponad 600 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei (SOK) na dobę, wspieranych przez policjantów i inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 150 pociągach pasażerskich. Funkcjonariusze SOK obecni będą również na szlakach kolejowych oraz w rejonach przejazdów kolejowo – drogowych, gdzie zadbają o bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

źródło:

Zobacz więcej