„Życie nie tylko po to jest, by brać”. Licealiści odpowiadają nauczycielom [WIDEO]

Większość maturzystów obawia się, że matury nie odbędą się w wyznaczonym terminie (fot. PAP/Tomasz Waszczuk, zdjęcie ilustracyjne)

Prawie stu uczniów tczewskiego liceum wyraziło poparcie dla dyrekcji szkoły, która od kilku dni próbuje przeprowadzić radę klasyfikacyjną. Rada przed maturami powinna zatwierdzić oceny uczniów. Młodzież zaapelowała do protestujących o przerwanie strajku; zadedykowała im piosenkę Stanisława Soyki pt. „Tolerancja”, w której pada fraza „życie nie tylko po to jest, by brać”.

Dworczyk do nauczycieli: Apeluję o zawieszenie protestu na czas matur

– Oczekujemy od opozycji przede wszystkim zaprzestania działań na rzecz radykalizacji nastrojów wśród strajkujących nauczycieli oraz przyłączenia...

zobacz więcej

– Większość maturzystów obawia się, że matury nie odbędą się w wyznaczonym terminie. To dla nas dodatkowy stres przed egzaminem. Chcemy chodzić do szkoły i, mimo trwającego strajku, przychodzimy na zajęcia z nauczycielami, którzy nie przyłączyli się do protestu – cytuje uczniów Radio Gdańsk.

Jak informuje Radio Gdańsk, w czwartkowy poranek prawie stu uczniów z wszystkich roczników zebrało się przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Grupa przeszła następnie przed drzwi do pokoju nauczycielskiego. Licealiści poprosili o uwagę strajkujących nauczycieli i zaśpiewali im „Tolerancję" Stanisława Soyki.

– W tej piosence są ważne słowa o tym, że „życie nie tylko po to jest, by brać”, ale że trzeba dać siebie samego. Tego powinniśmy się nauczyć przy okazji strajku – podkreślili uczniowie.

„Ta spontaniczna akcja była czasem siania dobra. Stworzenia pokoju i szkolnej integracji. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdemu nauczycielowi to leżało, ale jako uczniowie mieliśmy prawo. Mieliśmy prawo, aby dać siebie = dobro. Było nas ponad sto osób!”— czytamy na profilu szkoły na Facebooku.

źródło:
Zobacz więcej