RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Roger Waters do Madonny: Nie jedź na Eurowizję

64. konkurs piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja w Tel Awiwie (fot. REUTERS/Carlo Allegri)

Roger Waters w otwartym liście zwrócił się do Madonny, aby nie występowała podczas tegorocznego konkursu Eurowizji, odbywającego się w Tel Awiwie. Waters negatywnie ocenia politykę Izraela wobec Palestyńczyków.

Reprezentantka Izraela wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji

Reprezentantka Izraela Netta Barzilai wygrała w sobotę 63. Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie żywiołowym tańcem i piosenką zatytułowanym „Toy”...

zobacz więcej

– Jeśli wierzysz w prawa człowieka, odwołaj swój występ – napisał w otwartym liście do Madonny były lider Pink Floyd.

Madonna podczas finałów Eurowizji ma, jako gość imprezy, zaprezentować dwie piosenki. Królowa pop wykona jeden znany utwór oraz jedną nową piosenkę. Według doniesień mediów za swój występ wokalistka ma otrzymać okrągły milion dolarów.

Być może w Tel Awiwie Madonna zaśpiewa utwór „Medellin”, wydany właśnie na singlu zapowiadającym nową płytę piosenkarki „Madame X”. Piosenkę z Madonną zaśpiewał znany kolumbijski wokalista reggaeton Maluma. <

Podczas pobytu w Tel Awiwie gwieździe ma towarzyszyć ekipa licząca 160 osób.

Ostatnia płyta Madonny, zatytułowana „Rebel Heart”, miała premierę w 2015 r. Album „Madame X” ma się pojawić na rynku w tym roku.

Eurowizja 2018. Piosenkarka z Izraela podbiła serca publiczności

Za nami pierwszy półfinał tegorocznego 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. W czwartek odbędzie się drugi półfinał, w którym wystąpi...

zobacz więcej

Podczas trwającej od początku lat 80. kariery Madonna sprzedała pond 300 mln płyt na całym świecie. Według Księgi Rekordów Guinnessa czyni to ją kobietą z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Wśród jej największych hitów znajdują się „Like A Virgin”, „Papa Don't Preach”, „Like A Prayer”, „Vogue”, „Take A Bow”, „Frozen”, „Music”, „Hung Up” czy „4 Minutes”.

Od początku kariery Madonna jest również aktorką filmową i teatralną. Mimo zdobycia Złotego Globu jej kreacje przeważnie spotykały się z krytyką, a sama artystka zdobyła rekordową liczbę dziewięciu Złotych Malin, tzw. anty-Oscarów. W 2002 r. piosenkarka porzuciła aktorstwo, w późniejszych latach debiutując w innych profesjach związanych z filmem, jak reżyseria, produkcja czy pisanie scenariuszy. Począwszy od 2003 r. Madonna wydała kilkanaście książek dla dzieci, jest też autorką wydawnictwa „Sex” z 1992 r.

TVP zadecydowała, że reprezentantem Polski na Eurowizji w Tel Awiwie będzie zespół Tulia. Grupa wykona nową, przygotowaną na konkurs wersję piosenki „Pali się” – „Fire of Love (Pali się)”. Tulia zaśpiewa w dwóch językach: polskim i angielskim.

64. konkurs piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja w Tel Awiwie. W zeszłym roku piosenką „Toy” finał wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai.

źródło:

Zobacz więcej