RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Będzie ciepło, trochę popada. Prognoza pogody na święta

Miejscami temperatury wskażą powyżej 20 stopni (fot. PAP/EPA/ANTONIO BAT)

Od piątku do soboty będzie pogodnie i bardzo ciepło. W niedzielę i poniedziałek na zachodzie będzie ciepło, w centrum i na wschodzie przelotne opady deszczu.

Co najmniej osiem ofiar śmiertelnych tornad na południu USA

Co najmniej osiem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w ciągu weekendu w następstwie tornad, które przeszły przez południowe stany USA....

zobacz więcej

W piątek od 15, 18 st. na wschodzie do 20, 22 na zachodzie. Chłodniej będzie na Podkarpaciu, Podhalu i na Wybrzeżu – tam termometry pokażą od 10 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W sobotę od 14 do 16 st. na wschodzie, 18, 20 w centrum do 22 st. na zachodzie. Chłodniej będzie na Podhalu i Wybrzeżu, od 8 do 13 st. Będzie wiał słaby i umiarkowany, północny wiatr.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie i w centrum bez deszczu, na wschodzie przelotnie popada, możliwe nawet burze. Od 3 do 8 st.

W niedzielę od 13 st. na północnym wschodzie, około 18 st. w centrum do 20 st. na zachodzie. Chłodniej będzie na Podhalu i wybrzeżu, od 10 do 13 st. Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, podczas burz porywisty, z kierunków północnych.

Od czego zależy kolor skorupki i co oznacza numer na jajku?

Okazuje się, że barwa skorupki jaja, wbrew powszechnej opinii, nie zależy od sposobu żywienia kury, lecz jest jej cechą genetyczną. A dzięki...

zobacz więcej

W poniedziałek termometry pokażą od 15 st. na wschodzie i krańcach północnych, 18 w centrum do 20 na zachodzie. Chłodniej będzie na Podhalu i Wybrzeżu, od 10 do 13 st. Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, podczas burz porywisty, z kierunków wschodnich.

Tuż po świętach w całej Polsce dominować będzie pogoda typowo wiosenna – przelotne deszcze, burze. Towarzyszące burzom opady lokalnie mogą być obfite. Będzie dość ciepło i nasili się wiatr.

źródło:

Zobacz więcej