Ktoś wysadził bankomat obok sanktuarium na Krzeptówkach

Z uwagi na pracę policji droga w okolicy sanktuarium została zamknięta (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Obok znanego sanktuarium maryjnego na Krzeptówkach w nocy z czwartku na piątek wysadzono bankomat. Z uwagi na pracę policji droga w okolicy sanktuarium została zamknięta do godzin popołudniowych. Policja kieruje ruch na objazdy przez Kościelisko.

Policja zatrzymała kuriera, który strzelał w kierunku samochodu klienta

Policjanci zatrzymali kuriera, który z broni pneumatycznej strzelał w kierunku samochodu klienta. Przyczyną sporu, który zakończył się strzałami i...

zobacz więcej

Zamknięcie drogi w okolicach sanktuarium wiąże się z dużymi problemami dla kierowców, zwłaszcza w czasie Triduum Paschalnego, kiedy pielgrzymi odwiedzają sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Ruch został poprowadzony przez Kościelisko. Także komunikacja miejska będzie do ok. godz. 14 kursowała objazdami.

– Wszystko wskazuje na to, że złodziejom nie udało się ukraść pieniędzy, bo kaseta na banknoty wygląda na nienaruszoną; czekamy na specjalistów z Krakowa, którzy to potwierdzą. Specjaliści odpowiedzą również na pytanie, czy do dewastacji bankomatu użyto materiałów wybuchowych – powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

źródło:

Zobacz więcej