Opozycja wspólnie wypowie się ws. zawieszenia strajku nauczycieli?

Zdaniem portalu przywódcy opozycji obawiają się dalszego spadku popularności strajku (fot. PAP/Radek Pietruszka)

19 kwietnia o 9.30 odbędzie się konferencja prasowa polityków opozycji. Mają wziąć w niej udział Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz, Jerzy Wenderlich i Marek Kossakowski – podaje portal rp.pl. Tematem wystąpienia ma być apel do nauczycieli o przerwanie lub zawieszenie strajku.

„Okrągły stół” w sprawie oświaty w piątek po świętach

– Obrady „okrągłego stołu” w sprawie oświaty rozpoczną się w piątek 26 kwietnia na Stadionie Narodowym – poinformował premier Mateusz Morawiecki i...

zobacz więcej

Zdaniem portalu przywódcy opozycji obawiają się dalszego spadku popularności strajku i wiązania go z nimi. Szczególnie dużo kontrowersji budzą zapowiedzi nieklasyfikowania uczniów zdających w tym roku maturę. Aż 62 proc. badanych w sondażu SW Research dla portalu rp.pl uważa, że strajk powinien być przerwany na czas matur – nawet jeśli jego cele nie będą osiągnięte.

Nie wiadomo, jaki skutek odniesie apel polityków opozycji. Źródła portalu wskazują, że sam lider ZNP Sławomir Broniarz może już nie kontrolować strajkujących nauczycieli. Dzisiejsze rozmowy z rządem nie przyczyniły się do rozwiązania sporu, a strajk nie będzie zawieszony na okres świąt.

źródło:
Zobacz więcej