RAPORT

Kampania 2020

Adieu, bordeaux! We Francji spłonęło dwa miliony butelek wina

Znaczna część przeznaczonej do sprzedaży produkcji jednego z lokalnych châteaux uległa zniszczeniu (zdjęcie ilustracyjne; fot. Shutterstock/Calin Stan)

Sześćdziesięciu strażaków walczyło w środę z pożarem magazynu z winem na przedmieściach Bordeaux, na zachodzie Francji. Jednak, jak donoszą w czwartek lokalne media, znaczna część przeznaczonej do sprzedaży produkcji jednego z lokalnych châteaux uległa zniszczeniu. Mowa jest o dwóch milionach butelek.

Do Bordeaux dolewał tani destylat. Surowa kara dla francuskiego winiarza

Winiarz z Bordeaux został skazany na dwa lata więzienia i 7,85 miliona euro grzywny za to, że do szlachetnych win z apelacji Medoc, Lalande-Pomerol...

zobacz więcej

Do wybuchów w magazynie producenta Sovex Grands Châteaux w Carbon-Blanc na przedmieściach Bordeaux doszło mimo wysiłków strażaków. Według nadawcy France 3 Nouvelle-Aquitaine z dymem poszło dwa miliony butelek i mocniejszych alkoholi.

Według wstępnych ustaleń ogień pojawił się nad podwieszanym sufitem. Konstrukcja następnie zawaliła się na palety z alkoholem. Grupa Sovex Grands Châteaux jest w trakcie liczenia strat.

źródło:
Zobacz więcej