RAPORT

Kampania 2020

Broniarz podał termin decyzji ws. zakończenia strajku

Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz (fot. PAP/Tomasz Gzell)

– We wtorek zostanie podjęta decyzja, do kiedy może potrwać strajk nauczycieli – powiedział w TVN24 Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP. Jak stwierdził, w funduszu strajkowym jest „kilka milionów złotych, ta kwota się powiększa, ale nadal to jest kropla w morzu potrzeb tych, którzy strajkują”.

Tajne plany Sławomira Broniarza [OPINIA]

Z butów Sławomira Broniarza wychynął nagle pełen wiecheć słomy. Wtedy uświadomiłem sobie, że jest to żywcem przeniesiony wzór typowy dla postawy...

zobacz więcej

Przewodniczący ZNP zapytany, jak długo nauczyciele mogą strajkować, nie otrzymując wynagrodzenia, stwierdził, że „to jest ta kwestia, która jest przedmiotem naszego nieustannego zainteresowania”.

Jak powiedział, w funduszu strajkowym jest „kilka milionów złotych, ta kwota się powiększa, ale nadal to jest kropla w morzu potrzeb tych, którzy strajkują”.

Lider związku stwierdził też, że „we wtorek zostanie podjęta decyzja” w sprawie tego, do kiedy potrwa strajk. Według jego słów związek musi przeanalizować sytuację „w kontekście tego, co się dzieje w kraju, bo kraj to jest i Rzeszów, i Szczecin, i Warszawa, i nie tylko te miasta, które mówią »my powoli chcemy to wyciszać«”.

– Są także miasta, które mówią wyraźnie „chcemy eskalować ten protest, bo rząd nas zlekceważył” – powiedział Broniarz.

źródło:
Zobacz więcej