RAPORT

Kampania 2020

Ginekolog podejrzany o gwałty na pacjentkach. Grozi mu do 20 lat więzienia

Jest akt oskarżenia przeciw ginekologowi podejrzanemu o zgwałcenie i molestowanie seksualne 26 pacjentek (fot. Shutterstock/Africa Studio)

Jest akt oskarżenia przeciwko ginekologowi podejrzanemu o zgwałcenie i molestowanie seksualne 26 pacjentek. Skierowała go właśnie prokuratura w Zabrzu na Śląsku do tamtejszego sądu rejonowego. Lekarzowi grozi do 20 lat więzienia.

Ginekolog miał gwałcić pacjentki. Na policję zgłosiło się już kilkanaście kobiet

Już 13 kobiet zgłosiło się na policję jako pokrzywdzone przez ginekologa z Zabrza, podejrzanego o gwałty na pacjentkach – podała tamtejsza policja....

zobacz więcej

Poinformował o tym w czwartek zespół prasowy śląskiej policji. 50-letni mężczyzna został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w sierpniu 2018 r., a na wniosek prokuratury sąd tymczasowo go aresztował. Lekarz wciąż przebywa w areszcie, grozi mu do 20 lat więzienia. Monzer M. jest obywatelem polskim syryjskiego pochodzenia, od wielu lat mieszka w Polsce.

Na poczet przyszłych kar i ewentualnego zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono jego dwa samochody i gotówkę. Łączna wartość tego mienia to ok. 90 tys. złotych.

Jak ustalono podczas śledztwa, pokrzywdzone były pacjentkami podejrzanego. Przestępstwa lekarz miał dokonywać w swoim gabinecie w Zabrzu, w trakcie badań ginekologicznych, gdy był z kobietami sam na sam. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się po zawiadomieniu jednej z kobiet. Jej zdaniem zakres przeprowadzonego badania kategorycznie przekraczał standardy. Po wszczęciu postępowania policjanci apelowali za pośrednictwem mediów, by zgłaszały się inne pokrzywdzone.

Sprawę po jej ujawnieniu komentował minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro. – Wykorzystanie bezbronności pacjentek jest przestępstwem wyjątkowo podłym, które w mojej ocenie absolutnie nie zasługuje na pobłażliwość – mowił w sierpniu ubiegłego roku.

źródło:

Zobacz więcej