RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Autobus zderzył się z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych

15 osób zostało rannych, a jedna zginęła w zderzeniu autobusu z samochodem osobowym w Szczecinie. Wśród poszkodowanych jest sześcioro dzieci, czworo z nich jest w stanie ciężkim – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy Dyrekcji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Katastrofa autokaru na Maderze

W wypadku autokaru w środę wieczorem na portugalskiej wyspie Madera zginęło co najmniej 29 turystów z Niemiec. Pojazdem podróżowały łącznie 53...

zobacz więcej

Kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu. Trwają działania służb. Obecny jest też prokurator.

Do wypadku doszło o godz. 17.50. Jak podał w czwartek rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Kubiak, autobus zderzył się z samochodem osobowym na ulicy Metalowej w prawobrzeżnej części miasta, na osiedlu Podjuchy.

– Sytuacja jest dynamiczna, cały czas się zmienia. Na chwilę obecną jest 15 rannych, w tym jedna nie żyje. Wśród poszkodowanych jest sześcioro dzieci, czworo z nich jest w stanie ciężkim. Najmłodsze dziecko ma cztery lata, najstarsze - 12 – mówi rzecznik prasowy szczecińskiego pogotowia ratunkowego.

– Na miejscu działa 10 zespołów ratownictwa medycznego i jeden helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – dodaje.

Pacjenci przewożeni są do różnych szpitali, m.in. do szpitala na ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie oraz szpitali w Zdrojach, Zdunowie i Gryfinie.

źródło:
Zobacz więcej