RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Policja zatrzymała kuriera, który strzelał w kierunku samochodu klienta

Przyczyną sporu, który zakończył się strzałami i uszkodzeniem samochodu, miała być paczka, która nie dotarła do adresata (fot. polkowice.policja.gov.pl)
Przyczyną sporu, który zakończył się strzałami i uszkodzeniem samochodu, miała być paczka, która nie dotarła do adresata (fot. polkowice.policja.gov.pl)

Policjanci zatrzymali kuriera, który z broni pneumatycznej strzelał w kierunku samochodu klienta. Przyczyną sporu, który zakończył się strzałami i uszkodzeniem samochodu miała być paczka, która nie dotarła do adresata.

Fałszywy kurier rozwoził narkotyki

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 17 osobom, które na dużą skalę handlowały narkotykami w Warszawie i okolicach – dowiedział się portal...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w miejscowości Radwanice w powiecie polkowickim. Jak przekazał PAP st. sierż. Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, mieszkaniec powiatu polkowickiego, który czekał na swoją przesyłkę, odebrał telefon od kuriera, który poinformował go, że pod jego adresem nikogo nie zastał i nie uda mu się już dostarczyć paczki.

Z relacji mężczyzny – adresata paczki wynika, że w domu, w chwili, gdy doręczyciel pukał do drzwi, był jego ojciec. Mężczyzna zaczął więc szukać kuriera, aby osobiście odebrać od niego paczkę. Na jednej z ulic odnalazł posłańca, z którym kilka chwil wcześniej rozmawiał przez telefon.

– Mężczyznom nie udało się jednak dojść do porozumienia, a ich spór skończył się strzałami z broni pneumatycznej. Pracownik firmy kurierskiej wyjął broń i oddał strzały w kierunku samochodu, którym przyjechał niezadowolony klient, po czym odjechał z miejsca zdarzenia – relacjonował sierż. Rybikowski.

O zajściu zostali poinformowani dzielnicowi, którzy zatrzymali 33-latka. Po przeszukaniu samochodu kuriera zabezpieczyli broń, którą wcześniej posłużył się mężczyzna oraz amunicję. – Przeprowadzone na miejscu interwencji czynności wykazały również m.in. uszkodzenie szyby czołowej i powłoki lakierniczej w samochodzie zgłaszającego – przekazał policjant.

33-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za który grozi mu nawet 5 lat więzienia. Teraz sprawę rozstrzygnie sąd.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej