RAPORT

Pogarda

Szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich wystąpił o azyl w Norwegii

Gaweł został skazany na dwa lata za oszustwa na szkodę szeregu podmiotów (fot. arch. PAP/Artur Reszko)
Gaweł został skazany na dwa lata za oszustwa na szkodę szeregu podmiotów (fot. arch. PAP/Artur Reszko)

Najnowsze

Popularne

Ścigany listem gończym Rafał Gaweł, skazany prawomocnie za oszustwa szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wystąpił o azyl polityczny w Norwegii. Jego zdaniem „jest to państwo o najwyższych standardach praworządności i ochrony praw człowieka”.

Białystok: prawomocny wyrok 2 lat więzienia dla współzałożyciela Teatru TrzyRzecze

Do dwóch lat więzienia obniżył w piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku karę dla współzałożyciela Teatru TrzyRzecze Rafała Gawła, wraz z innymi...

zobacz więcej

Rafał Gaweł został skazany za oszustwa na szkodę banku, przedsiębiorców i fundacji oraz próbę udaremnienia egzekucji wierzytelności. Najpierw sąd wymierzył mu cztery lata więzienia; sąd apelacyjny obniżył karę do dwóch lat.

Gaweł nie przyznaje się do winy, uważa, że został skazany w „niesprawiedliwym procesie, na podstawie sfabrykowanych dowodów”. Nie zgłosił się do zakładu karnego.

Gaweł na Facebooku napisał, że mieszka w Norwegii od kilku miesięcy i natychmiast zgłosił „miejsce swojego pobytu, a informacja ta została odnotowana i wprowadzona do międzynarodowych baz danych, do których dostęp mają również polskie organy ścigania”.


Gaweł oskarżył polskie organy i ministrów Adama Andruszkiewicza i Bartosza Kownackiego m. in. o nękanie, groźby, zastraszanie, „traktowanie w nieludzki sposób”, dokonywanie „zemsty” itd. Podobnie prześladowani są według niego Hanna Zdanowska (skazana za poświadczenie nieprawdy), Stanisław Gawłowski czy Stefan N. (oskarżeni m.in. o przestępstwa korupcyjne).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej