GIS ostrzega: Salmonella w łuskanym sezamie

Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego (fot. Shutterstock/ Shawn Hempel)

W partii sezamu łuskanego firmy Radix-Bis wykryto pałeczki salmonelli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

GIS wycofuje z obrotu naczynia bambusowe

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał „naczynia bambusowe” ze sklepów TEDi ze względu na stwierdzenie migracji formaldehydu i melaminy – czytamy na...

zobacz więcej

Bakterię wykryto w trakcie badań urzędowych w dwóch z pięciu badanych próbek. Chodzi o produkt: Sezam łuskany 300 g, którego producentem jest Radix-Bis Sp. z o.o. ul. Gerberowa 22, 83-010 Rotmanka.

Ostrzeżenie dotyczy partii o minimalnej trwałości i numerze: 31.10.2020 1906036.

Sanepid podał, że firma rozpoczęła wycofywanie kwestionowanej partii z obrotu, poinformowała swoich odbiorców o zaistniałej sytuacji i możliwości dokonywania zwrotów.

Pałeczki salmonelli są jedną z najczęstszych przyczyn zakażeń przewodu pokarmowego pochodzenia bakteryjnego. Zachorowania przez nie wywołane najczęściej objawiają się jako nieżyt żołądkowo-jelitowy, charakteryzujący się biegunką, bólami brzucha i wymiotami. Do zakażeń dochodzi najczęściej drogą pokarmową, po spożyciu zanieczyszczonej żywności.

źródło:

Zobacz więcej