Nieoficjalnie: prezydent Donald Trump odwiedzi Polskę 1 września

Prezydent Donald Trump może odwiedzić Polskę 1 września br. (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

– Mamy nieoficjalne sygnały, że prezydent USA Donald Trump będzie 1 września, na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w Polsce – powiedział w czwartek sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Zaznaczył jednak, że „decyzji jeszcze nie ma”.

Błaszczak o Fort Trump: Jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia celu

Jesteśmy bardzo blisko powstania Fort Trump – powiedział na antenie TVP Info minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. – To będzie sukces dla...

zobacz więcej

Dera powiedział na antenie Polsat News, że prezydent USA został zaproszony do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. – Po cichu liczymy, są pewne takie sygnały, na razie nieoficjalne, że możemy liczyć na tę wizytę – powiedział minister.

Zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podejmie administracja waszyngtońska z niedługim wyprzedzeniem. – Tak 1,5-2 miesiące przed wizytą, więc musimy jeszcze chwileczkę poczekać, ale na razie są takie dosyć miłe sygnały, że można się spodziewać wizyty pana prezydenta Trumpa 1 września w Polsce – podkreślił prezydencki minister.

– My, jako strona zapraszająca mamy sygnały, że ta wizyta może dojść do skutku, bo czasami jest tak, że ktoś kogoś zaprasza, ale z góry już wiadomo, że kogoś nie będzie, bo takie sygnały są puszczane, tu są odwrotne sygnały puszczane – zdradził prezydencki minister.

Podkreślił jednocześnie, że „decyzji jeszcze nie ma”.


Obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte

źródło:

Zobacz więcej