RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Katastrofa autokaru na Maderze

Autokarem, który uległ wypadkowi, jechali turyści (fot. PAP/EPA/HOMEM GOUVEIA)

W wypadku autokaru w środę wieczorem na portugalskiej wyspie Madera zginęło co najmniej 29 turystów z Niemiec. Pojazdem podróżowały łącznie 53 osoby, w tym kilku obywateli Portugalii.

Polski biskup apeluje: Pomóżmy w odbudowie katedry Notre Dame

Zwracam się do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry. Przekażemy ją za pośrednictwem akcji SMS-owej i przez wpłaty na...

zobacz więcej

Jak poinformowała dyrekcja szpitala w Funchal, 29 ofiarą wypadku jest Niemka, która „zmarła wskutek odniesionych ran”. Dyrektor tej placówki Pedro Freitas wyjaśnił, że wśród rannych jest dwoje Portugalczyków. – Przed północą wypisane zostały dwie osoby, z łącznej grupy 27 rannych pasażerów – dodał.

W środę wieczorem pomocy lekarskiej udzielono też młodemu mieszkańcowi wyspy, który był naocznym świadkiem wypadku. „Osoba ta była w szoku. Potrzebowała pomocy psychologicznej” – poinformowały służby medyczne w Funchal.

Tymczasem jak poinformował MSZ w Lizbonie, z wyjątkiem dwójki portugalskich rannych: kierowcy autobusu i przewodnika grupy, wszyscy przebywający w szpitalach poszkodowani to obywatele Niemiec.

Ofiary wypadku w miejscowości Canico, w południowo-wschodniej części Madery, to członkowie większej grupy niemieckich turystów, głównie emerytów, którzy przybyli na portugalską wyspę na wielkanocny wypoczynek.

Autokar, który uległ wypadkowi, był jednym z dwóch pojazdów transportujących tę grupę.

Do wypadku doszło w środę późnym popołudniem. Zjeżdżający w dół pojazd wypadł z drogi, przekoziołkował i spadł kilka metrów w dół, zatrzymując się na budynku mieszkalnym.

źródło:
Zobacz więcej