Napastnicy porwali autobus i zabili 14 pasażerów

Na razie nie jest jasne, jakie były motywy napastników (fot. PAP/EPA/BILAWAL ARBAB, zdjęcie ilustracyjne)

Uzbrojeni napastnicy porwali autobus w prowincji Beludżystan na południowym zachodzie Pakistanu, a następnie zabili 14 pasażerów. Na razie nie jest jasne, jakie były motywy napastników.

Wdowa po czołowych bojownikach ISIS mieszka w Hamburgu. Organizuje eventy

Wdowa po dwóch czołowych bojownikach ISIS mieszka w Hamburgu i pracuje jako tłumaczka oraz organizatorka eventów. Historię Omaimy Abdi przedstawiła...

zobacz więcej

Cztery pakistańskie kanały telewizyjne podały, że autokar z Karaczi do Gwadaru zaginął 18 kwietnia nad ranem na biegnącej wzdłuż wybrzeża Morza Arabskiego szosie łączącej oba miasta.

Osoby, które przeżyły atak, powiedziały policji, że napastnicy wybierali pasażerów, legitymowali ich i zabijali; ciała ofiar porzucili przy drodze.

Rozległy Beludżystan, położony przy granicy z Iranem i Afganistanem, to najbiedniejsza prowincja Pakistanu, mimo znajdujących się tam bogatych złóż ropy i gazu.

Od lat wstrząsany jest aktami przemocy na tle wyznaniowym oraz zbrojnym powstaniem separatystycznym; dochodzi tam także do krwawych zamachów, przeprowadzanych przez radykałów powiązanych z dżihadystycznym Państwem Islamskim.

Separatystyczne ugrupowania atakują ludzi z innych grup etnicznych, a islamiści – głównie przedstawicieli mniejszości szyickiej.

źródło:

Zobacz więcej