Spłonęło 20 ha lasu w Bydgoszcz. Trwa kontrola pogorzeliska

Pożar lasu w dzielnicy Fordon w Bydgoszczy (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Około 20 hektarów lasu strawił pożar, który wybuchł w środę po południu w Bydgoszczy, a jego gaszenie zakończono w nocy. Straży kontrolują pogorzelisko - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP kpt. Karol Smarz.

Płonie las w Bydgoszczy

Strażacy nadal gaszą pożar lasu w Bydgoszczy. Żywioł niszczy niemal 10 hektarów powyżej osiedla Fordon. Udało im się uchronić przed ogniem ogródki...

zobacz więcej

Pożar wybuchł w lesie rosnącym powyżej osiedla mieszkaniowego Fordon, w sąsiedztwie ogródków działkowych. Ogień został opanowany w środę wieczorem, ale do drugiej w nocy ze środy na czwartek trwało jego dogaszenie.

W akcji gaśniczej brało udział 26 zastępów straży, to jest 93 strażaków PSP i OSP. Wodę go gaszenia ognia dowożono z ujęcia położonego kilka kilometrów od miejsca pożaru. Z powietrza wodę na płonący las zrzucał samolot Lasów Państwowych. Ratownikom udało się zatrzymać ogień kilka metrów przed ogródkami działkowymi.

– Po ugaszeniu pożaru, już na spokojnie zrobiliśmy bilans strat z właścicielami lasów. Okazało się, że ogień strawił około 20 hektarów lasu, który w trzech czwartych należał do miasta Bydgoszczy, a pozostała cześć do lasów Państwowych – powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP kpt. Karol Smarz.

Teraz strażacy kontrolują pogorzelisko. Sprawdzają, czy nie pojawiają się zarzewia ognia.

źródło:
Zobacz więcej