Joanna Lichocka: Rząd cały czas wyciąga rękę do protestujących

Rząd cały czas wyciąga rękę do protestujących. Prezentujemy bardzo dużo dobrej woli – powiedziała w programie „Kwadrans Polityczny” posłanka PiS Joanna Lichocka. – Mam wrażenie, że część nauczycieli zobaczyła, że jest po prostu elementem walki politycznej i wycofuje się – stwierdziła.

Rodzice, szkoła, liberalne media. Słabe punkty strajku nauczycieli [OPINIA]

Część środowiska nauczycielskiego najwyraźniej uwierzyła, że z TVN-em i „Gazetą Wyborczą” wygra dla siebie strajk w oczach opinii publicznej. Ale...

zobacz więcej

Joanna Lichocka mówiła na antenie TVP1, że na strajkujących nauczycieli cały czas czeka oferta, która została przedstawiona „Solidarności”. Podkreśliła, że zakłada ona m.in. szybsze podwyżki niż wcześniej zapowiadano i dodatki. – Rząd cały czas wyciąga rękę do protestujących. Prezentujemy bardzo dużo dobrej woli – oznajmiła.

Posłanka PiS zaznaczyła, że należy porozmawiać o systemie edukacji i systemie wynagrodzeń nauczycieli, który jest „z jednej strony skomplikowany, a z drugiej strony nieudolny”.

Jak zauważyła, o potrzebie zmian mówi Beata Szydło, która rozmawia z protestującymi. – My (...) propozycję położyliśmy na stole. Z jednej strony proponujemy zwiększenie pensum do 22 lub 24 godzin, ale także w krótkim czasie, mówimy o dwóch latach, dojściu do bardzo przyzwoitego uposażenia, tzn. przy 24-godzinnym pensum byłoby to 8,1 tys. zł brutto dla nauczyciela dyplomowanego – stwierdziła.

– My wiemy, że nauczycielom trzeba poprawić wynagrodzenia – dodała.

Lichocka podkreśliła, że skandalem było to, że PO i PSL na pięć lat zamrozili pensje nauczycielom.

Posłanka PiS uważa, że zbliżające się matury uda się przeprowadzić. – Widać, że strajk zaczyna się załamywać, bo nauczyciele wybierają dobro uczniów. Wiedzą, że gra losem maturzystów jest grą nieuczciwą – stwierdziła.

– Wydaje mi się, że część nauczycieli zobaczyła to, że jest po prostu elementem walki politycznej i wycofuje się – oznajmiła i dodała, że cieszy ją to, że „coraz więcej osób przerywa strajk”.


W opinii Lichockiej przy okazji egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów „pokazała się polska wspólnota”. Posłanka podkreśliła, że należą się wyrazy szacunku osobom, które przyczyniły się do przeprowadzenia tych testów.

źródło:
Zobacz więcej