RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Rzecznik KEP: Głośmy radość o zmartwychwstaniu w mediach społecznościowych

Rzecznik episkopatu przypomina, że poczynając od św. Jana Pawła II, również kolejni papieże mówili o „cyfrowym kontynencie” i potrzebie obecności na nim „chrześcijańskiego stylu bycia” (fot. REUTERS/Remo Casilli)

Męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa to najważniejsze tajemnice chrześcijaństwa. Dlatego zachęcam do tego, by dzielić się nimi również w mediach społecznościowych, korzystając z hasztagu #Wielkanoc i #Triduum – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Polski biskup apeluje: Pomóżmy w odbudowie katedry Notre Dame

Zwracam się do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry. Przekażemy ją za pośrednictwem akcji SMS-owej i przez wpłaty na...

zobacz więcej

Rzecznik KEP podkreślił, że „internet pozwala na ukazanie się miliardów obrazów na milionach ekranów na całym świecie”.

– Czy z tej galaktyki obrazów i dźwięków wyłoni się oblicze Chrystusa? Czy da się usłyszeć Jego głos? – pytał św. Jan Paweł II w orędziu na 36. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu w 2002 r.

– Te słowa są wciąż aktualnym wyzwaniem dla chrześcijan. Wezwaniem do obecności w cyberprzestrzeni i świadczenia tam o Jezusie Chrystusie, dzielenia się z innymi radością zmartwychwstania – zaznaczył ks. Rytel-Andrianik, zachęcając do udostępniania w mediach społecznościowych wpisów i zdjęć oraz filmów z hasztagami #Triduum i #Wielkanoc.

Rzecznik episkopatu przypomina, że poczynając od św. Jana Pawła II, również kolejni papieże mówili o „cyfrowym kontynencie” i potrzebie obecności na nim „chrześcijańskiego stylu bycia”.

Bp Miziński: Wielki Post to czas porządkowania naszego życia

Wielki Post to czas porządkowania naszego życia, odkrywania powołania do świętości i stawania w prawdzie wobec naszych słabości i grzechów. W tym...

zobacz więcej

Benedykt XVI w 2009 r. wzywał katolików, szczególnie młodych, by do „cyfrowego świata wnosili świadectwo swojej wiary”. Papież Franciszek w orędziu na tegoroczny dzień środków społecznego przekazu, mimo że zauważał niebezpieczeństwa płynące z nadmiernego lub nierozsądnego korzystania z mediów społecznościowych, dostrzegł w nich również „bogactwo” i szansę przybliżenia ludzi do siebie nawzajem.

– Świąteczne dni spędzamy najczęściej z najbliższą rodziną, modlimy się w naszych parafiach. Media społecznościowe pozwalają nam poczuć jedność również z tymi ludźmi, którzy są fizycznie daleko, ale mają podobne wartości. Zachęcam, byśmy jednoczyli się wokół świętych tajemnic naszej wiary na całym cyfrowym kontynencie – podkreślił rzecznik episkopatu.

– Warto korzystać z sieci i promować w niej to, co piękne i wartościowe w naszym polskim Kościele, w naszej wierze i w naszych tradycjach – dodał.

źródło:

Zobacz więcej