Błaszczak o Fort Trump: Jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia celu

Prezydent Andrzej Duda, minister obrony Mariusz Błaszczak i szef BBN Paweł Soloch podczas wielkanocnego spotkania z żołnierzami i pracownikami wojska (fot. PAP/Marcin Obara)

Jesteśmy bardzo blisko powstania Fort Trump – powiedział na antenie TVP Info minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. – To będzie sukces dla Polski, dlatego że wzmocnimy zdolności obronne naszego państwa – dodał.

Minister Błaszczak: Wojsko Polskie spełnia najwyższe standardy

Bezpieczeństwo jest priorytetem dla rządu PiS, dlatego przeznaczamy duże pieniądze na modernizację Wojska Polskiego; zależy mi na tym, by wszystkie...

zobacz więcej

Błaszczak na podkreślił, że „nie rozmawiamy czy (powstanie), ale jak i kiedy”.

Minister obrony przypomniał, że w zeszłym roku wielokrotnie był w USA, gdzie rozmawiał o Fort Trump m.in. z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa Johnem Boltonem i szefem Pentagonu Patrickiem Shanahanem.

– Relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre, czego dowodem są m. in. wspólne ćwiczenia wojskowe – zauważył minister i jako przykład podał ostatnie ćwiczenia w Drawsku Pomorskim.

Zauważył też, że zgodnie z postanowieniem szczytu NATO w Warszawie, który miał miejsce w 2016 r., polscy żołnierze ćwiczą wspólnie z żołnierzami amerykańskimi, brytyjskimi, rumuńskimi i chorwackimi. – To są bardzo dobre ćwiczenia, bo żołnierze poznają siebie nawzajem – podkreślił.

– Polscy żołnierze są także na misjach zagranicznych, gdzie współpracują z żołnierzami amerykańskimi – oznajmił Błaszczak.

źródło:
Zobacz więcej