Pożar kościoła w Wielkopolsce. Na miejscu 17 zastępów straży

Całkowite dogaszenie pożaru może potrwać jeszcze kilka godzin (fot. FB/ Moja Gołańcz - wczoraj, dziś i jutro)

17 zastępów walczyło z pożarem kościoła w Gołańczy w województwie wielkopolskim. Pożar jest już opanowany – poinformował oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu Piotr Kaczmarek. Jak dodał, ogień pojawił się najprawdopodobniej przy organach na wieży kościoła; organista wymagał pomocy pogotowia.

Groźny pożar w Krakowie. 18-latka wyskoczyła z szóstego piętra

Aby ratować się przed pożarem, do jakiego doszło w poniedziałek rano w krakowskim Prokocimiu, 18-letnia kobieta wyskoczyła z szóstego piętra....

zobacz więcej

Ogień na wieży kościoła w Gołańczy pojawił się w środę około godz. 17.15. Jak tłumaczył Kaczmarek, „obecnie sytuacja jest już opanowana, ogień się nie rozprzestrzenia”.

– Najprawdopodobniej doszło do pożaru organów, ale to dopiero będzie ustalane. Na miejscu nadal panuje duże zadymienie, strażacy pracują w aparatach ochrony dróg oddechowych, próbują ustalić, co było przyczyną – powiedział.

Dodał, że obecnie akcję gaśniczą nadal prowadzi 17 zastępów strażaków PSP i OSP.

– Mamy informację, że do organisty, który źle się poczuł, bo najprawdopodobniej przebywał dłużej w zadymionym pomieszczeniu, wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił mu pomocy – podkreślił Kaczmarek.

Całkowite dogaszenie pożaru może potrwać jeszcze kilka godzin.

źródło:

Zobacz więcej