RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Spadł import gazu z Rosji

W Hermanowicach na Podkarpaciu znajduje się główny gazociąg, którym z Rosji przez Ukrainę do Polski przesyłane jest błękitne paliwo (fot.  arch. PAP/Darek Delmanowicz)
W Hermanowicach na Podkarpaciu znajduje się główny gazociąg, którym z Rosji przez Ukrainę do Polski przesyłane jest błękitne paliwo (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

Spadł import gazu z Rosji – wynika z danych szacunkowych PGNiG. W pierwszym kwartale tego roku spółka sprowadziła 1,79 mld m sześc. gazu z kierunku wschodniego. W analogicznym okresie 2018 r. było to 2,98 mld m sześc. surowca.

Woźniak: PGNiG chce tchnąć nowe życie w norweski szelf

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z zainteresowaniem przygląda się swej koncesji o numerze PL 1017. Gdyby spełniły się oczekiwania z nią...

zobacz więcej

PGNiG podało, że w pierwszym kwartale zaimportowało do Polski 3,67 mld m. sześc. błękitnego paliwa. Rok wcześniej było to 3,84 mld m sześc.

W postaci skroplonej, czyli LNG, spółka sprowadziła 0,73 mld m sześc. gazu. To więcej niż w pierwszym kwartale zeszłego roku, gdy było to 0,51 mld m. sześc.

W pierwszym kwartale PGNiG wydobyło – podobnie jak rok wcześniej 1,18 mld m sześć gazu – w tym 0,15 mld m sześc. wydobyła operująca na Norweskim Szelfie kontynentalnym spółka córka PGNiG Upstream Norway (w pierwszym kwartale 2018 r. było to 0,14 mld m sześć.).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej