Płonie las w Bydgoszczy

Na miejscu pracuje kilknaście zastepów straży pożarnej (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Strażacy nadal gaszą pożar lasu w Bydgoszczy. Żywioł niszczy niemal 10 hektarów powyżej osiedla Fordon. Udało im się uchronić przed ogniem ogródki działkowe. Ogień gasi 26 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Składował nielegalne śmieci. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci z Żuromina (woj. mazowieckie) namierzyli nielegalne wysypisko śmieci. Jego właścicielem jest 58-latek, który zajmował się demontażem...

zobacz więcej

Ogień gasi 26 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie są już dysponowane kolejne jednostki. Wodę na płonący las zrzuca też samolot Lasów Państwowych.

– Pożarem objętych jest około 10 hektarów - młodnika, poszycia leśnego, traw, drzewek samosiejek. Nie mam jeszcze informacji odnośnie do nierozprzestrzeniania się pożaru. On toczył się na wielu odcinkach bojowych. Przy ul. Wiśniewskiego na pewno trwa jeszcze opanowywanie pożaru – powiedział kapitan Artur Stanka z bydgoskiej PSP.

Poinformował jednak, że pożar „raczej ma się ku końcowi” i należałoby obecne działania nazwać „porządniejszym dogaszaniem”.

– Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych. Przez chwilę zagrożone były ogródki działkowe na tzw. fordońskich górkach. Udało się jednak powstrzymać ogień tak, że front pożaru tam nie dotarł. Wspomagani jesteśmy przez samolot dokonujący zrzutów. Dogaszanie potrwa jeszcze kilka godzin – dodał kpt. Stanka.

Z informacji przekazywanych przez lokalne media wynika, że pożar był widoczny w kulminacyjnym momencie nawet z Torunia, oddalonego od Bydgoszczy o prawie 50 km.

(fot. Twoje info)

źródło:
Zobacz więcej