Jarosław Kaczyński proponuje liderom innych formacji podpisanie deklaracji ws. euro

Wysłałem do szefów formacji parlamentarnych projekt deklaracji; chodzi o to, żeby te wszystkie formacje zagwarantowały, iż w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw Zachodu – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Strefa starcia” o euro. „Nie możemy wchodzić w coś, co w wielu krajach się nie sprawdziło”

– Nie możemy sobie pozwolić na dołączenie do strefy euro w momencie, kiedy Unia Europejska sama nie wie, gdzie będzie zmierzać po wyborach i jak...

zobacz więcej

– Wysłałem przed chwilą do przywódców najważniejszych formacji parlamentarnych – tzn. do przywódcy Koalicji Europejskiej pana (Grzegorza) Schetyny i do pana (Pawła) Kukiza – projekt deklaracji, którą sam już podpisałem – powiedział Kaczyński na środowej konferencji prasowej.

– Chodzi o to, żeby wszystkie te formacje, łącznie z naszą, zagwarantowały, że w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw, które leżą na zachód od naszych granic. Tutaj punktem odniesienia są przede wszystkim Niemcy – zaznaczył prezes PiS.

Jak mówił Kaczyński, jest to deklaracja partii i koalicji ponad podziałami politycznymi, ponieważ odnosi się do interesów finansowych państwa i polskich obywateli. – Mam nadzieję, że ta deklaracja pokaże jednak dojrzałość polskiej klasy politycznej, bo w tym wypadku chodzi o oczywisty interes naszego kraju i jego obywateli. Ten interes jest tutaj całkowicie spójny – podkreślił lider PiS.

Kaczyński na koniec oświadczenia złożył Polakom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. – Chciałbym złożyć najlepsze życzenia świąteczne, dobrych, miłych, wesołych świąt i wszelkiego powodzenia we wszystkich dziedzinach. Niech wam się darzy – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej