RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

75 samorządów stara się o 86 mln zł z programu budowy mostów [INFOGRAFIKA]

Program Mosty dla Regionów cieszy się dużym zainteresowaniem (fot. Shutterstock/vivooo)

75 samorządów ubiega się o 86 mln zł na przygotowanie dokumentacji potrzebnej do budowy przepraw w ramach programu Mosty dla Regionów – poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Najwięcej wniosków wpłynęło z Małopolski.

Adamczyk: W 2019 r. na drogi wydamy ponad 6 mld zł

zobacz więcej

– W programie Mosty dla Regionów wpłynęło 75 wniosków. O dofinansowanie dokumentacji projektowej ubiegają się samorządy wszystkich szczebli z 14 województw, w tym najwięcej z Małopolski – 22 – wskazał resort w informacji. Dodał, że jedynie samorządy z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego nie złożyły dokumentów.

– Program Mosty dla Regionów cieszy się dużym zainteresowaniem – oceniono.

Samorządy wnioskowały o ponad 86 mln zł dofinansowania na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji. Szacowany przez wnioskodawców późniejszy koszt budowy przepraw, dla których złożono wnioski, przekracza 4 mld zł – podało ministerstwo.

Resort podkreślił, że wśród zgłoszonych przez samorządy lokalizacji budowy mostów jest siedem miejsc rekomendowanych przez niego w programie. Chodzi o mosty na rzekach: Noteć (gmina Czarnków), Warta (w okolicy Konina - pomiędzy gminami Krzymów i Kramsk), Odra (pomiędzy gminami Sulechów i Czerwieńsk oraz pomiędzy gminami Rudnik i Nędza), Bug (pomiędzy gminami Parlejewo i Jabłonna Lacka), Wisła (w okolicy Kozienic i Maciejowic) oraz San (gmina Jarosław). – Wnioski na przygotowanie tych inwestycji będą oceniane w pierwszej kolejności – wskazało ministerstwo.

Na realizację programu Mosty dla Regionów rząd przeznaczył około 2,3 mld zł.źródło:

Zobacz więcej