Premier Morawiecki ograł amerykańskiego dziennikarza w ping-ponga [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki i producent filmowy Peter Greenberg podczas pokazu filmu „Poland: The Royal Tour” (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Premier Mateusz Morawiecki rozegrał na Stadionie Narodowym w Warszawie mecz w ping-ponga z amerykańskim dziennikarzem Peterem Greenbergiem. To niecodzienne spotkanie to promocja poświęconego Polsce filmu z serii „The Royal Tour” – cyklu filmów dokumentalnych, przedstawiających historię, kulturę i przyrodę najciekawszych państw świata.

Premiera filmu „Poland: The Royal Tour”. Morawiecki: Będzie świetną promocją Polski

W Lyric Opera w Chicago z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się we wtorek wieczorem czasu miejscowego uroczysta premiera poświęconego...

zobacz więcej

Godzinny dokument zrealizowany przez PBS będzie emitowany w sieci 354 stacji należących do tej amerykańskiej telewizji.

Formuła programu przewiduje, że przewodnikiem oprowadzającym widza po różnych krajach jest urzędujący szef państwa lub rządu. Wybrane miejsca w Polsce przedstawia widzom premier Morawiecki.

W efekcie widzowie mogą zobaczyć na filmie m.in. Warszawę, Wrocław, Kraków, Wieliczkę, były niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, a także Malbork, Gdynię i Hel.

Pomysłodawcami serii „The Royal Tour” i amerykańskimi producentami filmu są Peter Greenberg i Mitchell Cannold. Z polskiej strony producentem jest Polska Fundacja Narodowa.

(fot. yt/ Peter Greenberg)

źródło:
Zobacz więcej