Zagrożona matura uczniów z Redy. Nie zatwierdzono ocen

Happening „Gdański wykrzyknik poparcia dla nauczycieli” zorganizowany 16 kwietnia na placu Solidarności w Gdańsku (fot. PAP/Adam Warżawa)

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie Dorota Nowicka-Klimowicz poinformowała rodziców, że odbyła się rada pedagogiczna, na której nie udało się zebrać kworum, aby zatwierdzić oceny uczniów. O sprawie donosi „Dziennik Bałtycki”.

Do kuratoriów oświaty docierają sygnały o złym traktowaniu niestrajkujących nauczycieli

Sygnały o nieprzyjaznych zachowaniach strajkujących wobec tych pedagogów, którzy nie przyłączyli się do protestu, nieoficjalne docierają do...

zobacz więcej

Rodzice uczniów klas maturalnych w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie otrzymali niepokojące wiadomości podpisane przez dyrektora placówki.

„W związku z brakiem możliwości zebrania odpowiedniej liczby nauczycieli, którzy podjęli akcję strajkową, wchodzących w skład Rady Pedagogicznej Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, informuję Państwa, że nie zostały w dniu dzisiejszym zatwierdzone oceny końcowe w klasach maturalnych. Konsekwencją tej sytuacji jest brak otrzymania świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz powtórzenie klasy trzeciej LO bądź czwartej Technikum w roku szkolnym 2019/2020. Nadmieniam, że tym samym uczniowie nie będą mogli podejść do egzaminu dojrzałości w sesji maj 2019”.

W rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, potwierdziła, że wysłała takiego maila.

– Poinformowałam rodziców, że odbyła się rada, na której nie udało się zebrać kworum, aby zatwierdzić oceny uczniów. Odbyło się spotkanie rady rodziców z komitetem. Nauczyciele deklarują, że w bliżej nieokreślonym terminie doprowadzą do tej klasyfikacji. Czekam na taką informację. Jestem pełna nadziei, że to się uda. Myślę, że nie jesteśmy jedyną szkołą w naszym regionie, która ma ten problem. Robię wszystko, aby pogodzić te dwie strony. Staram się zrozumieć każdą z nich – wyjaśniła dyrektor.

W środę po południu Dorota Nowicka-Klimowicz w rozmowie z portalem tvp.info poinformowała, że wszystkie strony porozumiały się już w sprawie promocji maturzystów. – Mam solenne zapewnienie, że zaraz po przerwie świątecznej klasyfikacja maturzystów się odbędzie – powiedziała. – Jestem dobrej myśli, matury są przygotowane – dodała. Wyjaśniła, że część nauczycieli jest na zwolnieniach, które po świętach się skończą.

W redzkiej placówce w strajku bierze udział 70 proc. nauczycieli.

źródło:
Zobacz więcej